V ligi EBEL nič novega: Olimpija do neslavnega rekorda

Hokejisti Telemacha Olimpije so vpisali enajsti zaporedni poraz, kar je njihov najslabši niz v ligi EBEL.

20. december 2015 16.31
20. december 2015 19.11
mpi*hokej
G. L.
G. L.

Ljubljana - Za hokejisti Telemacha Olimpije je po petkovem gostovanju v Linzu nova težka tekma. V Tivoliju je gostovalo moštvo Orli Znojmo in na Češko odneslo poln izplen. Kljub skorajšnjemu preobratu Zmajev so gostje slavili s 4:3.

Potek v uvodnih dveh tretjinah je bil podoben tistemu iz Linza, saj so se Ljubljančani hitro znašli v zaostanku, ki so ga nato celotno tekmo morali loviti. Čehe je v vodstvo že v tretji minuti popeljal Stach, za udobno prednost na odmoru pa sta poskrbela Trivino iz protinapada in Biro ob igri z igralcem več.

Domači so bili v drugi tretjini bolj dejavni pred vrati Tomaša Fucika, kar se jim je obrestovalo. V 31. minuti ga je najprej premagal Nik Pem, sedem minut kasneje pa je preobrat napovedal Gregor Koblar. Pred tem je imel izjemno priložnost tudi Anže Ropret, a je s približno enega metra meril previsoko.

V zadnji tretjini je Ljubljančane v igri držal zlasti vratar Oliver Roy, na drugi strani ledene ploskve pa se je najlepša priložnost za izenačenje ponudila Mihi Logarju. V 50. minuti je sodnik po prekršku nad njim pokazal na kazenski strel, ki ga je Logar izvedel sam, a je drugi vratar Čehov Patrik Nechvatal njegovo namero žal prebral.

Neučinkovitost je kaznoval Lubomir Štach in odločil zmagovalca. Zmaji so v zadnji minuti prek Rolanda Kaspitza sicer še uspeli znižati zaostanek, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa.

Zdaj jih čaka domača tekma z Bolzanom, ki bo na sporedu že v torek.

Telemach Olimpija - Orli Znojmo 3:4 (0:3, 2:0, 1:1)

Dvorana Tivoli, gledalcev 350, sodniki: Babić (Avstrija), Kincses (Madžarska, glavna), Ettlmayr (Avstrija), Nemeth (Madžarska).

Strelci: 0:1 Štach (Lattner, Pucher, 3.), 0:2 Corey (Tomaš, 12.), 0:3 Biro (Šediviy, Yellow Horn, 20.), 1:3 Pem (Pešut, Selan, 31.), 2:3 Koblar (Pem, 38.), 2:4 Pucher (Štach, Lattner, 55.), 3:4 Kaspitz (Scholz, Logar, 60.).

Kazenske minute: Telemach Olimpija 10, Orli Znojmo 6.

----------------------------------------------------------------------------------

Fehervar - Graz 99ers 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Innsbruck - Red Bull Salzburg 2:7 (0:2, 1:3, 1:2)

Dornbirn - Bolzano 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

KAC Celovec - VSV Beljak 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)

1. Black Wings Linz 33 20 3 2 8 107:74 68
2. Red Bull Salzburg 33 18 4 2 9 113:89 64
3. Dornbirn 33 18 1 5 9 98:74 61