Ebel: zmaji s praznimi naboji

Po petkovi zmagi nad VSV (4:1) hokejisti Telemacha Olimpije spet po starem, s 3:0 je bil boljši Innsbruck.

28. september 2014 22.44
Hokej
J. P., Delo.si

Ljubljana - Potem ko so hokejisti Telemacha Olimpije v petek s tivolsko zmago nad VSV (4:1) prekinili niz štirih zaporednih porazov z začetka nove sezone lige EBEL, so morali danes pred domačimi navijači vnovič potegniti kratko. Inssbruck je bil pretrd oreh in je zmagal s 3:0, izkazal se je gostujoči vratar Adam Munro, ki je ubranil vseh 32 poskusov »zmajev«.

Gostje so že v četrti minuti izkoristili številčno prednost na ledu in se dokopali do vodstva in bili v izdihljajih prve tretjine blizu še drugemu golu, a se je izkazal domači čuvaj mreže Andy Chiodo. V 19. minuti je eden od Innsbruckovih napadalcev nenamerno s strelom z leve strani zadel glavnega sodnika v obraz in ga pokosil, nesrečnega delilca pravice Floriana Widmanna so morali prepeljati v bolnišnico, zaradi krvi na ledeni ploskvi pa so predčasno končali prvi del in manjkajočo minuto in pol nadoknadili pred drugim.

V njem je bilo dvomov o zmagovalcu konec, ljubljanska mreža se je še dvakrat zatresla, v nasprotni smeri pa je bil promet bolj ko ne brez učinka. V zadnjem delu je Chioda med vratnicami zamenjal Aleš Sila in ukrotil vseh 18 tekmečevih strelov - Innsbruck je v celotnem dvoboju v okvir Olimpijinih vrat sprožil kar 52 (!) poskusov. Zdaj slovenske prvake v petek čaka novo gostovanje pri Linzu.

TELEMACH OLIMPIJA : INNSBRUCK 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Dvorana Tivoli, gledalcev 1500, sodniki Widmann (Avs), Trilar (Slo) - oba glavna, Hofstätter (Avs) in Rakovič (Slo).

Strelci: 0:1 - Siddall (Valdix, 4.), 0:2 - Hörtnagl (Siddall, Stern, 23.), 0:3 - Ulmer (Vanballegooie, 37.).

Kazenske minute: Telemach Olimpija 6, Innsbruck 4.

Streli na vrata: Telemach Olimpija 32 (10+12+10), Innsbruck 52 (20+14+18).

Obrambe vratarjev: Andy Chiodo 31/34, Aleš Sila 18/18; Adam Munro 32/32.

Telemach Olimpija: Chiodo, Sila; Degon, Cvetek, Bishop, Leber, White; Medvec, Logar, Kobler, Pešut, Koren; Groznik, Šijan, Mušič, Hočevar, Ropret; Čepon, Planko, Sotlar, Kalan, Snoj.