Zmaji spet brez gola in brez zmage

V ligi Ebel se neučinkoviti hokejisti Telemacha Olimpije iz Linza vračajo s šestim porazom v sezoni (0:4).

03. oktober 2014 23.54
Hokej
J. P., Delo.si

Linz - Hokejisti Telemacha Olimpije so v sedmem dvoboju nove sezone lige Ebel vpisali še šesti poraz, tudi tokrat so namreč neuspešno lovili prvo zmago na gostovanju, Linz je zaklenil mrežo in zmagal z udobnih 4:0, s tem pa tudi ohranil niz neporaženosti v tej sezoni. Že število strelov v okvir vrat, kar 38:16, pove vse o razmerju moči na ledu, samo v prvi tretjini je avstrijski predstavnik proti Andyju Chiodu sprožil tolikokrat kot zmaji na gol Thomasa Dechela v celotnem dvoboju.

Že začelo se ni po načrtih zdesetkanih varovancev trenerja Fabiana Dahlema (manjkali so Hunter Bishop, Gal Koren, Aleš Mušič in Miha Pesjak, torej po en član vsakega napada), ki so morali v četrti minuti prvič na kolena, med strelce se je vpisal Brian Lebler. Ljubljančani so imeli nato priložnost za izenačenje ob številčni premoči na ledu, ki pa je ne le niso znali realizirati, temveč so celo prejeli še drugi zadetek, uspešen je bil Rob Hisey. Ko je v 36. minuti Chioda matiral še Matthias Iberer, je bilo dvomov o zmagovalcu konec. Uspeh domačega moštva je ob igralcu več na ledu s 52. minuti potrdil Andrew Jacob Kozek le petnajst sekund po tem, ko je moral na klop za kaznovane Kyle Medvec.

Zdaj hokejiste Olimpije v nedeljo ob 17.30 čaka domač tivolski obračun z madžarskim Fehervarjem, pred katerim so v tej sezoni že pokleknili.

LINZ : TELEMACH OLIMPIJA 4:0 (0:0)

Ledna dvorana Keine Sorgen, gledalcev 4000, sodniki Piragić, Trilar, Rakovič in Verwoner.

Strelci: 1:0 - Lebler (Murphy, Piche, 4.), 2:0 - Hisey (MacDonald, Hofer, 14. - SH1), 3:0 - Iberer (MacDonald, 36.), 4:0 - Kozek (Hisey, 52. - PP1).

Kazenske minute: Linz 8 + 10 (Lebler), Telemach Olimpija 12.

Streli na vrata: Linz 38 (16, 13, 9), Telemach Olimpija 16 (6, 6, 4).

Obrambe vratarjev: Dechel 16/16 (100 %), Chiodo 34/38 (89 %).

Telemach Olimpija: Chiodo, Sila; Cvetek, Degon, White, Leber, Ropret; Medvec, Logar, Sotlar, Pešut, Koblar; Groznik Šijan, Uduč, hočevar, Snoj; Čepon, Planko, Berlisk, Kalan, Zdešar.