Isakovičeva spet z rekordom

Plavalka Sara Isakovič je na močnem mednarodnem plavalnem mitingu v francoskem Lyonu z 2:09,82 dosegla nov slovenski rekord na 200 m delfin.

24. februar 2007 21.50
Sara Isakovič je poskrbela za presenečenje
Lyon - Plavalka Žita Gorenjke Radovljice Sara Isakovič je na močnem mednarodnem plavalnem mitingu v francoskem Lyonu z 2:09,82 dosegla nov slovenski rekord na 200 m delfin. Lastno rekordno znamko, doseženo pred slabim mesecem dni v Strasbourgu, je popravila za 1,19 sekunde.

Rekord Isakovičeve je nova vrhunska znamka te radovljiške plavalke. Na zadnjem SP v kanadskem Montrealu bi z omenjenim izidom osvojila četrto mesto, na zadnjih olimpijskih igrah v Atenah pa šesto. Tokrat na zmaga je bila posebej sladka, saj je pred številčnim občinstvom med drugimi premagala tudi francosko šampionko Laure Manaudou (2:11,23).

Med slovenskimi tekmovalci se je na stopničke povzpela še Anja Klinar s tretjim mestom in najboljšim letošnjim dosežkom na 200 m mešano - 2:17,60, s čimer je plavala tudi hitreje kot na lanskem EP v Budimpešti, kar je lep obet pred SP v Melbournu. Klinarjeva je ob tem osvojila še peto mesto z osebnim rekordom na 400 m prosto (4:18,64), enako uvrstitev pa je na 100 m prosto osvojila Isakovičeva (56,69), ki se je spet močno približala osebnemu rekordu.

V močni konkurenci v prsnem slogu je Triglavan Emil Tahirovič osvojil peto mesto na 100-metrski razdalji (1:03,82), Koprčan Matjaž Markič pa je pristal mesto za njim (1:03,98). V malem finalu na 200 m prosto je nastopil tudi Luka Turk in bil na koncu 16. (1:55,62), bistveno hitrejši pa je bil radovljiški tekmovalec že v predtekmovanju (1:54,30).

Dvakrat je nastopila tudi Monika Močnik, ki je osvojila 9. mesto na 200 m prsno (2:42,14) in 20. na 400 m prosto (4:31,84).