Jeseničani do visoke zmage

Predpraznična tekma je postregla z všečno predstavo, v kateri so ton igri večino časa dajali domači hokejisti, ki se s Tirolci borijo za končnico.

23. december 2006 00.55
Jesenice - Hokejisti Acronija Jesenic so v 31. krogu avstrijske lige premagali Innsbruck s 6:2 (2:1, 1:1, 3:0).

Predpraznična tekma je postregla z všečno predstavo, v kateri so ton igri večino časa dajali domači hokejisti, ki se s Tirolci borijo za končnico. Do slednje je sicer še daleč, toda vsaka točka je še kako pomembna, "razprodaje" pa so na domačih tekmah pravzaprav prepovedane.
Železarji so pričeli silovito, toda številne priložnosti so vse do 13. minute postale plen zelo razpoloženega Clausa Dalpiaza, gostje pa so prvi strel na proti vratom Seamusa Kotyka sprožili šele na polovici prvega dela. V 13. minuti pa se je odprlo tudi strelcem. Domače je po odlični akciji v vodstvo popeljal Fox, ki je na led vskočil ob dvignjeni sodnikovi roki, ki je nakazovala izključitev, in prefinjeno matiral gostujočega vratarja. Vendar se je veselje na tribunah poleglo že po 35 sekundah, ko je zadel novinec v vrstah Innsbrucka Dagenais in dokazal, da gre za veliko okrepitev Tirolcev. Ob izključitvi kapetana Varla so gostje stisnili obroč okrog domače obrambe, a je bil njihov trud zaman, Fox je namreč izbil plošček, do katerega se je dokopal Razingar in vrnil nasmešek na obraze domačih navijačev, ko je mojstrsko zadel z igralcem manj.

Drugi del se je začel s hitro izključitvijo Pretnarja, vendar so Jeseničani z agresivnostjo "dosegli" dve izključitvi gostov, nagrada pa je bila zadetek za 3:1. Takšno vodstvo je dalo železarjem novega zagona, a jim ni uspelo še večkrat zatresti mreže gostov. V drugi polovici srednjega dela so se prebudili tudi gostje, nekajkrat nevarno zapretili, a je bil Kotyk vnovič odličen. Žal pa je v 38. minuti staknil poškodbo kolena, zavoljo česar je bila potrebna menjava v domačih vratih, neogretega Glaviča pa je po vsega treh sekundah premagal Dagenais.

V zadnjem delu so bili gostje zelo živčni, naredili so veliko število prekrškov, vendar je sodniška piščalka večkrat ostala nema. Ko pa se je glavni sodnik le "prebudil", so domači to s pridom izkoristili, za novo veselje sta namreč poskrbela Pare in Kranjc s projektilom, piko na i, podobno kot na Dunaju, pa sta postavila brata Rodman, le da tokrat ob igralcu manj.

Graz 99ers - Red Bulls Salzburg           3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Acroni Jesenice - Innsbruck               6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Black Wings Linz - Vienna Capitals        4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
VSV Beljak - KAC Celovec                  5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

1. Red Bulls Salzburg          31  22   9  122:81   26
 2. VSV Beljak                  31  20  11  123:87   25
 3. Black Wings Linz            31  16  15  107:89   20
 4. Acroni Jesenice             31  15  16  109:106  18