Jeseničani premagali Alfo

15. februar 2007 22.50
Jesenice - Hokejisti jeseniškega Acronija so v 2. krogu drugega dela državnega prvenstva premagali Alfo s 5:4 (2:2, 2:1, 1:1).

Dvorana Podmežakla, gledalcev 200, sodniki: Lešnjak, Hoffman (oba Ljubljana) in Rakovič (Kranjska Gora).

Strelci: 0:1 Jakopič (Brus, 7.), 0:2 Berlisk (Tičar, Rajsar, 8.), 1:2 Japelj (Krivic, 14.), 2:2 Japelj (20.), 3:2 Se. Kovačevič (Vukčevič, Kos, 26.), 3:3 Bremec (Terlikar, 30.), 3:4 Podpac (Jakopič, 36.), 3:5 Podpac (Medja, 47.), 4:5 Kos (58,).

Kazenske minute: Alfa 18, Acroni Jesenice 10.

Ker Vevčani še nimajo urejene svoje dvorane, so tudi v drugem delu prvenstva primorani domače tekme igrati v gosteh. Gostje so se v jeseniški dvorani v uvodnih minutah počutili kot doma, saj so nekajkrat nevarno ogrozili vratarja železarjev, a je bil tokrat Aleš Petrovčič dobro razpoložen. Ko so se Jeseničani otresli uvodnega pritiska in so v razmaku minute in štirinajstih sekund zadeli dvakrat v polno, se je zdelo, da bodo imeli lahko pot do zmage. Toda varovanci Teda Satorja se na to niso ozirali, tako da so do konca drugega dela izenačili.

Ko je ob dveh igralcih več - po šestih minutah druge tretjine - zadel Kovačevič za vodstvo Vevčanov, je zadišalo po presenečenju. A do tega ni prišlo, kajti domači so uspeli strniti svoje vrste in izenačili ter do konca srednjega dela še enkrat zadeli za mirno nadaljevanje. V zadnji tretjini so četi Romana Pristova pot do zmage na stežaj odprli kar igralci Alfe, saj so si privoščili preveč kazenskih minut. Eno številčno prednost so železarji izkoristili in ušli na +2. "Gostitelji"se niso predali, dve minuti in pol pred koncem so prišli le na gol zaostanka, za izenačenje pa jim je zmanjkalo časa.

Banque Royale Slavija - Zavarovalnica Maribor Olimpija 3:9

Hokejisti Zavarovalnice Maribor Olimpije so v 2. krogu drugega dela državnega prvenstva premagali moštvo Banque Royale Slavija z 9:3 (2:0, 5:2, 2:1).

Dvorana v Zalogu, gledalcev 300, sodniki: Tičar (Jesenice), Lešnjak, Korošec (oba Ljubljana).

Strelci: 0:1 Kralj (Murič, 14.), 0:2 Dickenson (Hill, 16.), 0:3 Šivic (23.), 1:3 Emeršič (Burnik, 27.), 2:3 (Burnik, 28.), 2:4 Hebar (Ciglanečki, Dickenson, 28.), 2:5 Hill (Hebar, 31.), 2:6 Mušič (Murič, 37.), 2:7 Hebar (Silverthoren, 39.), 2:8 Mušič (Cvetek, Kralj, 43.), 2:9 Hebar (Dickenson), 47.), 3:9 Šlemiar (Peruzzi, 53.).

Kazenske minute: Banque Royale Slavija 26+10, Zavarovalnica Maribor Olimpija 22.

V uvodnih 20 minutah igre so bili gostitelji nevarnejši tekmec. V napadu so si priigrali veliko več priložnosti za strel, sredi tretjine pa imeli celo 63 sekund dva igralca več na ledu, toda Saen Fields je z izvrstnimi obrambami reševal svoje moštvo in se je v tem delu igre ustavil pri 20 uspešnih obrambah, medtem ko so na drugi strani gostje potrebovali le pet strelov za vodstvo z 2:0.

Z izjemno učinkovitostjo so Tivolčani nadaljevali tudi v drugi tretjini, ko so s svojim šestim strelom v okvir zaloških vrat povedli s 3:0, a so se v nadaljevanju za nekaj trenutkov ustavili. Domači hokejisti so v samo 46 sekundah dosegli dva zadetka za priključek, toda četrti zadetek gostov, ki je sledil le 36 sekund pozneje, jih je povsem "dotolkel". V nadaljevanju tekme je na igrišču povsem zagospodarilo gostujoče moštvo, ki je brez milosti polnilo domačo mrežo. Slednjo je do šestega prejeta gola branil Ulčar, v nadaljevanju pa Mišič. S to zmago so hokejisti ZM Olimpije prevzeli vodstvo na lestvici.