Jeseniški Acroni premagal Dunajčane

Hokejisti Acronija Jesenice so v dvorani Vienna Capitals s 4:3 (0:3, 3:0, 1:0) premagali domačine Vienna Capitals.

23. februar 2007 23.31
Acroni Jesenice - Vienna Capitals
Dunaj - Hokejisti Acronija Jesenice so v dvorani Vienna Capitals gosteh s 4:3 (0:3, 3:0, 1:0) premagali domače moštvo Vienna Capitals.

Dunajska dvorana je pokala po šivih

Več kot štiritisočglavi domači množici se je tokrat pridružilo še kakšnih 300 ljubiteljev hokeja iz Slovenije. Gostje so neposredni dvoboj za tako želeno četrto mesto, ki vodi na zaključni turnir začeli odlično. Že po pol minute se je namreč sam pred vrati Scotta Fankhouserja znašel najboljši strelec lige Aaron Fox, a je bil vratar Dunajčanov uspešnejši.

Tudi na drugi strani se je v uvodnih minutah nekajkrat izkazal Andrej Hočevar, ki je bil pred težko nalogo, saj že vse od oktobra ni stal med vratnicama v ligi Ebel. Na jeseniških žalost navijačev pa Hočevar ni mogel preprečiti vodilnega zadetka domačih, ki so bili spet izredno uspešni z igralcem več na ledu.

Po hladnem tušu Mikea Craigea se je strgalo Tomažu Razingerju

Nov hladen tuš za železarje je sledil že po slabi minuti, ko je še drugič zadel Mike Craig. Slovenski hokejisti v uvodni tretjini sicer niso igrali slabo, ravno nasprotno, a so bili neučinkoviti. Še največji osmoljenec je bil Marcel Rodman, ki ni bil uspešen ob dveh samostojnih prodorih. Zato pa je bil starejši Rodman uspešnejši že po minuti in pol nadaljevanja, ko so imeli železarji dva igralca več na ledni ploskvi.

Slab znak sta bili dve zaporedni izključitvi na strani gostov, ko sta se na kazensko klop usedla M. Rodman in Vidmar, a je v teh trenutkih svoje delo imenitno opravil vratar Andrej Hočevar. Ob takšni podpori vratarja pa se je "strgalo" Tomažu Razingarju , ki je v pičlih 22 sekundah dvakrat z dvema igralcema manj poskrbel za izenačenje.

Presenetil je zviti Fox

Po izenačenju tempo ni upadel, oboji so bili zelo nevarni, a sta bila tudi oba vratarja izjemno razpoložena, sledilo pa je še peklenskih dvajset minut, v katerih pa so bili boljši gostje, ki so bili ves čas nevarni in zadetek je nenehno visel v zraku. Zanj je štiri minute pred koncem poskrbel zviti Fox, ki je tako zapečatil usodo gostiteljev. Železarji so po Grazu, Linzu in Salzburgu v Donavi "potopili" še hokejiste iz avstrijske prestolnice.

Streli na hokejski tekmi 48. kroga Ebel

1:0 Craig (Werenka, Wren, 6.), 2:0 Craig (Setzinger, Wren, 7.), 3:0 Setziger, (11.), 1:3 M. Rodman (Razingar, Fox, 22.), 2:3 Razingar (27.), 3:3 Razingar (27.), 3:4 Fox (M. Rodman, D. Rodman, 57.).

Kazenske minute

Vienna Capitals je v prvi tretjini prejela 19 kazenskih minut, v drugi 10, v tretji 20, Acroni Jesenice pa 14.