Kobe Bryant presegel 19 tisoč točk

V severnoameriški košarkarski ligi NBA so sinoči Charlotte Bobcats s 122:102 premagali Washington Wizards, a tokrat brez pomoči Primoža Brezca.

04. april 2007 12.14
New York - V severnoameriški košarkarski ligi NBA so sinoči Charlotte Bobcats s 122:102 premagali Washington Wizards, a tokrat brez pomoči Primoža Brezca. Miami Heat je v domači dvorani premagal goste iz Toronta, za katere je Radoslav Nesterovič v 28 minutah zbral 11 točk, devet skokov ter po eno blokado in ukradeno žogo, medtem ko Uroš Slokar ni igral. San Antonio Spurs so doma s 110:91 premagali Seattle SuperSonics, za gostitelje pa je Beno Udrih k zmagi v 15 minutah prispeval dve točki in dva skoka.

V noči na sredo je na parket stopil še en slovenski košarkar, Saša Vujačič, ki je v dresu Los Angeles Lakers s 105:111 klonil proti Denver Nuggets, v petih minutah pa je zbral dve točki ter podajo. Najbolj zaslužna za zmago gostov sta bila Carmelo Anthony z 31 točkami in Marcus Camby z 21 točkami, 20 skoki in šestimi blokadami. Pri domačih je z 39 točkami blestel Kobe Bryant in pri 28 letih in 223 dneh postal najmlajši košarkar, ki je v karieri dosegel mejo 19 tisoč točk.

Memphis Grizzlies : Phoenix Suns (111:116)

Memphis Grizzlies so s 111:116 izgubili proti Phoenix Suns, za katere je Amare Stoudemire sedem od svojih skupaj 27 točk dosegel v zadnji četrtini, v kateri so se gosti uspešno ubranili najslabšega moštva lige. Leandro Barbosa je k zmagi dodal 24 točk, Shawn Marion jih je zbral 17 in 12 skokov, Steve Nash pa 15 in 17 podaj. Prvi mož gostiteljev je bil Španec Pau Gasol s 23 točkami in 11 skoki.

LeBron James znova blestel

Minnesota Timberwolves so z 88:101 izgubili proti Cleveland Cavaliers, pri katerih je z 31 točkami, 12 skoki in šestimi podajami blestel LeBron James. Sacramento Kings so s 93:97 klonili proti Dallas Mavericks. Josh Howard je k zmagi prispeval 29 točk, Jason Terry pa 27 in Telički so zlahka "preboleli" odsotnost prvega zvezdnika Nemca Dirka Nowitzkija, ki se je zastrupil s hrano. Jerry Stackhouse je k novemu uspehu Dallasa dodal 23 točk in popeljal goste do 62. zmage to sezono.

Milwaukee Bucks so v domači dvorani s 101:119 izgubili proti New Orleans Hornets, ki sta jim zmago prinesla David West s 24 točkami in Tyson Chandler z 18 točkami in 20 skoki.

Isiah Thomas ob 50 tisoč dolarjev

Vodstvo severnoameriške košarkarske lige NBA je trenerju moštva New York Knicks, nekdanjemu odličnemu košarkarju Isiahu Thomasu, ki je konec tedna kritiziral sodniške odločitve, naložilo 50 tisoč dolarjev denarne kazni. Kazen je danes potrdil izvršni direktor lige Stu Jackson in dodal, da se je vodstvo NBA le odzvalo na neupravičene kritike Thomasa na račun sodnikov.

Thomas je po sobotnem porazu v gosteh (94:103) pri New Orleans Hornets potožil, da sodniki zvezdnika Kratkohlačnikov Stephona Marburyja ne obravnavajo enako, kot ostale velikane prvenstva. "Še nikoli se nisem izgovarjal na sodnike, a to, kar se dogaja Marburyju, je že višek," je bil ogorčen Thomas.