Doha – V noči po ekipnem kronometru na SP v Dohi in sedmem mestu ljubljanske ekipe direktor in reprezentančni trener Gorazd Penko ni mogel spati. Zavedal se je, kako blizu je bila priložnost za še veliko vidnejšo uvrstitev. A ne glede na to, je s sezono, ki so jo njegove varovanke že zaključile v arabski vročini, lahko več kot zadovoljen.
Penko je včeraj na SP pospremil vožnji na čas hčerke Karin in sina Izidorja ter bil lahko ponosen na njuni predstavi (21. in 22. mesto), danes pa kot selektor ženske reprezentance na štartu kronometra ne bo imel svoje varovanke. Ob tem se je posul s pepelom, da se tej disciplini res premalo posvečajo, zlasti v mlajših kategorijah, da bi v nekaj letih vendarle lahko imeli tudi članico na štartu. Kot pravi, gre za napako stroke, bi pa bilo drugače, če bi imeli v Sloveniji dirkališče, treba je imeti tudi konkurenčno opremo, ne pa da sta mladinki nastopili na vsaj deset let starih modelih koles. »A treba bo nekaj storiti, sicer bomo nazadovali,« je dejal Penko, ki si sicer kakšne dobre »kronometristke« želi tudi še v ekipi BTC City, ki želi postati ena najmočnejših zasedb v ekipni vožnji na čas.
Nedeljska dirka se za Ljubljančanke ni izšla povsem po načrtu, kar je Penko močno obžaloval in priznal tudi, da je morda sam naredil napako s postavo, ki jo je poslal na štart. »Težko je zdaj biti pameten, a priložnost smo imeli izjemo. Če bi šle vse tekmovalke v mejah, ki so jih sposobne, bi bil lahko za nas rezultat neverjeten,« je menil. Kakorkoli, nova priložnost jih bo čakala v novi sezoni. Letošnja se je za ekipo BTC City s svetovnim prvenstvom na mednarodni sceni že končala, čaka jo le še domači zaključek v Podsmreki. »Naredili smo še en korak višje kot doslej. Zmaga v World Touru, medijska pojavnost ekipe, štiri tekmovalke na OI ... Kar nekaj kolesark je pokazalo več kot lani, nekatere so ostale na ravni, kot so bile. Je pa res, da je naša glavna adutinja Eugenia Bujak dosegla zmago, ki je niti slučajno nismo pričakovali in je z njo odtehtala izgubljeni olimpijski nastop. Sezona je bila dobra, vprašanje, če jo bomo še kdaj ponovili,« je ocenil Penko, obenem pa že pogledal v naslednje leto.
Seveda se želijo še okrepiti, ponudb jim ne manjka, a si bodo prizadevali jedro ekipe obdržati. »Potrebujemo tako dobro kolesarko, kot je Bujakova, za težke, hitre dirke. Ena podobna tekmovalka nam manjka tudi na vzponih, da bi posegala med 5. in 20. mestom,« je razkril nekaj želja. Za zdaj se ekipi obeta švedska okrepitev, več priložnosti bo dobila Corinna Lechner, odhaja pa Anna Plichta. »Predvsem v drugi polovici sezone pa imamo namen preizkusiti več mladih tekmovalk, se povezati tudi s slovensko reprezentanco in z njo oditi na kakšno dirko 2. kategorije, da sčasoma pridobimo še kakšno dobro slovensko tekmovalko.«













