Bole drugi na dirki v spomin na Pantanija

Slovenski kolesar Grega Bole je na dirki v spomin na Pantanija prikolesaril odlično drugo mesto.

20. september 2014 20.00
bole
G. L., Delo.si

Rimini - Slovenski kolesar Grega Bole (Vini Fantini) je bil blizu prekinitve 11-letne tradicije italijanskih zmag na dirki v spomin na italijanskega kolesarja Marca Pantanija, saj je na 189 kilometrov dolgi trasi v Cesenaticu osvojil odlično drugo mesto. V ciljnem sprintu je bil od Slovenca boljši le domačin Sonny Colbrelli (Bardiani).

Za Boleta je to že druga dirka v tem tednu, ki jo je končal na drugem mestu - enak uspeh je dosegel tudi na dirki Coppa Agostini -, s čimer si je najbrž zagotovil mesto v ekipi za cestno dirko svetovnega prvenstva, ki bo naslednjo nedeljo v španski Ponferradi.

Na dirki je v dresu hrvaške ekipe Meridiana Kamen nastopilo še nekaj slovenskih kolesarjev, ki pa niso zabeležili vidnejših uvrstitev.