Oudenaarde - Letošnja sezona je za belgijskega prvaka Philippa Gilberta naravnost sanjska. Na ogrevalnih klasikah v Belgiji je počasi gradil formo, jo na treh dneh De Panna potrdil, dirka po Flandriji pa je bila poglavje zase. Z več kot 50 kilometrov dolgim samostojnim pobegom je presenetil vse in pokazal, da se pri 34 letih vrača v vrhunsko formo.
Po veliki zmagi so se začela ugibanja, če lahko zmaga tudi na dirki Paris - Roubaix, a je Gilbert zdaj potrdil, da bo severni pekel izpustil. Kocke v Franciji so vendarle precej drugačne kot v Belgiji, za zmago pa kolesar skoraj po pravilu potrebuje več let (neprijetnih) izkušenj, preden mu uspe dvigniti roke v zrak na velodromu v Roubaixu.
»Dirka Pariz - Roubaix je zame izjemno privlačna, toda letos me ne bo tam. Moram si odpočiti, preprosto potrebujem počitek. Za tako zahtevno dirko nujno potrebuješ tudi izkušnje, jaz pa jih nimam dovolj, ker sem na njej nastopil le leta 2007,« pravi 34-letnik, ki letos blesti po treh nekoliko slabših sezonah.
Zdaj se bo pripravil na ardenske klasike, ki so mu pisane na kožo. Na klasiki Amstel - Gold je bil vedno odličen, najstarejša enodnevna dirka na svetu Liege - Bastogne - Liege pa je letos podčrtana kot veliki cilj Gilberta. Tudi v Liegeju je v zelo bogati karieri zmagal že dvakrat.













