Jure Kocjan v dobri formi pred SP

Slovenski kolesar je z z ekipo SmartStop dobro nastopala na dirki po Alberti in končal na 26. mestu.

08. september 2014 10.21

Calgary - Eden od slovenskih kandidatov za nastop na svetovnem kolesarskem svetovnem prvenstvu v Španiji je tudi Jure Kocjan, ki si kruh služi v ZDA pri moštvu SmartStop. Na dirki po Alberti je pokazal solidno formo, v skupnem seštevku je zasedel 26. mesto, možnosti za boljšo uvrstitev pa si je praktično zapravil s slabim prologom. V nadaljevanju je bil boljši, višek pa dosegel s tretjim mestom v sprintu 4. etape.

Petdnevno dirko je dobil Južnoafričan Daryl Impey, ki je imel na koncu le sekundo prednosti pred Nizozemcem Tomom Dumoulinom, Kocjan je zaostal dve minuti in štiri sekunde.

Drugi slovenski predstavnik Matej Mohorič (Cannondale) pa 13 minut in 57 sekund, kar ga je uvrstilo na 64. mesto. Tudi aktualni svetovni prvak med mlajšimi člani je imel eno odlično etapno uvrstitev, v drugi etapi je bil peti.