Lisa Brennauer prvakinja v kronometru

Nemška kolesarka Lisa Brennauer je na SP v Ponferradi v vožnji na čas osvojila zlato odličje, Slovenk ni bilo na štartu.

23. september 2014 19.26
CYCLING-ESP-WORLD-UCI-WOMEN-TIMETRIAL
G. L., Delo.si

Ponferrada - Nemška kolesarka Lisa Brennauer je na svetovnem prvenstvu v španski Ponferradi osvojila zlato kolajno v vožnji na čas. Drugo mesto je osvojila Ukrajinka Ana Solovej, tretja pa je bila Američanka Evelyn Stevens. Slovenk na kronometru ni bilo na štartu, sta pa v mladinski konkurenci nastopila Izidor Penko in Jon Božič, ki sta končala na 31. oziroma 49. mestu.

Za 26-letno Nemko je to že drugo zlato odličje na tem prvenstvu - osvojila ga je že v nedeljo na ekipnem kronometru, ko je bila najboljša z ekipo Specialized-Lululemon. Brennauerjeva je odlično vozila predvsem v zadnjem delu proge, kjer si je prikolesarila kar 18,68 sekunde prednosti pred Solovejevo, ki je bila prej najhitrejša na dveh merjenjih vmesnega časa.

Branilka naslova svetovne prvakinje v vožnji na čas, Nizozemka Ellen van Dijk, je osvojila sedmo mesto.Izidi: