Mohorič po šestem mestu: »Z malo sreče so bile dosegljive tudi stopničke!«

V drugi etapi dirke po Baskiji je Matej Mohorič presenetil z izvrstnim šprintom, ki mu je prinesel šesto mesto. Zmaga Albasiniju.

Objavljeno
04. april 2017 19.57
ESP-CYCLING-TOUR-BASQUE-VASCO
Nejc Grilc
Nejc Grilc

Pamplona - Kolesarji v Baskiji očitno čutijo posledice spomladanske utrujenosti, ali pa le hranijo moči za boj v težjih etapah. Današnja je bila namreč zelo počasna in zato precej skopa kar se dogajanja tiče, zanimiv je bil le zaključni šprint.

Karavana spočitih nog je v zadnjih 10 kilometrih navila tempo in glavnina se je razpotegnila, zato tudi največje ekipe niso uspele pripraviti pravih šprinterskih vlakov. Na koncu je bil najboljši švicarski veteran Michael Albasini, Matej Mohorič pa se je prilepil na kolo nosilca rumene majice Michaela Matthewsa in prišprintal do šestega mesta.

Mohorič do zdaj v ravninskih zaključkih ni bil med najboljšimi, očitno pa v dobri formi lahko sledi tudi precej hitrejšim šprinterjem. Pred današnjo etapo je za Delo pokomentiral prvo etapo v Baskiji. »Na včerajšnji etapi je bilo počutje dobro. Moja naloga je bila pomagati Benu Swiftu v zaključku. Uspešno sva v ospredju prišla na ozko cesto šest kilometrov pred ciljem, na zadnjem majhnem vzponu pa se je skupina razpotegnila in ostal sem kakšnih 10 pozicij za Benom. Kasneje mi svoje pozicije ni uspelo popraviti, večinoma smo vsi ostali, kjer smo bili po zaključku spusta. Vseeno je Ben uspel priti med prvo deseterico. V prihodnjih dneh bo verjetno še nekaj priložnosti, da poskusiva izboljšati njegov včerajšnji rezultat,« je zase napovedoval vlogo pomočnika.

Danes se Swift ni počutil dobro. »Ben mi je povedal, da se počuti slabo in da ima prebavne težave, zato sem jaz dobil priložnost da šprintam. Ker je bil zaključek v spust, sem vedel, da lahko z malce sreče dosežem vidnejši rezultat. Malo mi je žal, da nisem prej začel s sprintom, mogoče bi bilo tretje mesto s še nekaj več sreče v mojem dosegu,« se nam je takoj po cilju iz Baskije tudi danes oglasil Mohorič

Pogleduje tudi proti jutrišnji etapi. »Jutri bo precej težje, v prvih dveh dneh mi na vzponih ni bilo preveč lahko, tako da nisem prepričan, da bom lahko zraven tudi v zaključku. Bom pa vsekakor dal vse od sebe,« je še zaključil. V 160 kilometrih ga čaka šest kategoriziranih vzponov.

Grega Bole, Jani Brajkovič, Primož Roglič in Simon Špilak so etapo v času zmagovalca končali v glavnini, predvsem Špilaka in Rogliča pa jutri lahko pričakujemo v ospredju.