Na drugi etapi v Abu Dabiju najboljši Elia Viviani

Kolesar ekipe Quick Step Floors je slavil po šprintu glavnine in prevzel skupno vodstvo na dirki.

22. februar 2018 18.35
CYCLING-TOUR-ABU DHABI
J. M.
J. M.

Abu Dabi - Italijanski kolesar Elia Viviani, ki zastopa belgijsko moštvo Quick Step Floors je zmagovalec druge etape kolesarske dirke svetovne serije, ki v teh dneh poteka v Abu Dabiju. Na 154 kilometrov dolgi etapi je v ciljnem šprintu velike skupine slavil pred Nizozemcem Dannyjem van Popplom iz moštva LottoNL-Jumbo.

Tretji je bil Nemec Patrick Ackermann, ki vozi za moštvo Bora-Hansgrohe. V glavnini so v cilj prišli tudi vsi trije slovenski predstavniki na dirki. Sedemnajsti je bil Matej Mohorič (Bahrain-Merida), 61. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), Domen Novak (Bahrain-Merida) pa je končal na 74. mestu.

Viviani je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku dirke. Z enakim časom mu sledi Norvežan Alexander Kristoff (UAE Team Emirates), tretji je van Poppel z zaostankom štirih sekund, še dve več pa zaostajata Ackermann in Avstralec Caleb Ewan (Mitchelton-Scott). Vsi trije Slovenci zaostajajo deset sekund. Mohorič zaseda 23. mesto, Novak je 60., Mezgec pa 78.

Jutri kolesarje čaka tretja etapa dirke v dolžini 133 kilometrov, potekala pa bo v centru Abu Dabija.