Po Kaliforniji: Kristoffu sedma etapa, Alaphilippe pred končno zmago

Slovenski kolesar Janez Brajkovič je v sedmi etapi v cilj prišel v času zmagovalca, v skupno je na 21. mestu.

22. maj 2016 10.45
SPO-CYC-AMGEN-TOUR-OF-CALIFORNIA---STAGE-7---SANTA-ROSA
Š. Ro.
Š. Ro.

San Francisco - Na kolesarski dirki Po Kaliforniji je sedmo etapo, dolgo 146,5 kilometra s štartom in ciljem v Santa Rosi, dobil kolesar Katjuše Norvežan Alexander Kristoff, drugi je bil Slovak Peter Sagan (Tinkoff), Nizozemec Danny van Poppel (Sky) je bil tretji.

Majico vodilnega je ohranil Francoz Julian Alaphilippe (Etixx-Quick-Step), ki je etapo končal v glavnini na 14. mestu ter je pred krstno skupno zmago na dirki, potem ko je lani kalifornijski krog končal na drugem mestu. Lani mu je skupno zmago speljal Sagan, ki pa je tokrat pred zadnjo etapo skupno 37. z zaostankom 22 minut in 27 sekund za vodilnim Francozom.

Edini Slovenec na kalifornijski pentlji Janez Brajkovič (UnitedHealthcare) je etapo, ta je kolesarje vodila po slikovitem vinorodnem območju doline Sonoma, končal v skupini 40 kolesarjev, ki so jim priznali isti čas kot zmagovalcu. Brajkovič je bil 19., v skupnem seštevku pa je 21., z zaostankom šestih minut in 41 sekund za vodilnim.

Do konca dirke je le še osma nedeljska etapa, ki se bo začela in končala v Sacramentu (136,5 km).