Po Kataloniji: Mohorič še tretji zaporedni dan v deseterici (VIDEO)

Majico vodilnega na kolesarski dirki Po Kataloniji je oblekel Lottov Belgijec Thomas de Gendt.

21. marec 2018 22.43
CYCLING-ESP-TOUR-VUELTA

Camprodon - Slovenski kolesar moštva Bahrain Merida, 23-letni Matej Mohorič, je tudi v tretji etapi 98. izvedbe kolesarske dirke Po Kataloniji na 153,2-kilometra dolgi progi med Sant Cugatom in Camprodonom končal v najboljši deseterici, enako kot uvodni dan je bil deveti (včeraj je vpisal še peti dosežek), toda s to razliko, da tokrat ni prečkal ciljne črte v času zmagovalca. Skupno zdaj drži osmo mesto s 35-sekundnim zaostankom in vodi med mladimi kolesarji. Njegova moštvena kolega Domen Novak in Grega Bole sta zasedla 82. in 158. mesto.

Brez vzpona na Vallter

Prireditelji so zaradi vetrovnih sunkov in ekstremno nizkih temperatur s trase prečrtali ciljni vzpon na pirenejsko smučarsko središče Vallter. Zmage se je veselil Lottov Belgijec Thomas de Gendt, ki je bežal večji del dirke, opravil s preostalimi ubežniki in v cilj prikolesaril 20 sekund pred skupino, v kateri je bil tudi Mohorič. S tem je rumeno majico vodilnega slekel branilcu lanske lovorike, Movistarjevemu Špancu Alejandru Valverdeju, ki skupno zaostaja 23 sekund. Za Belgijca je bila to prva letošnja zmaga in tudi prva po 19. etapi lanske Vuelte. Jutri čaka kolesarje 170,8 kilometra dolga četrta etapa od Llanarsa do La Moline.