Rogliču je z Alaphilippom pobegnila tudi kolajna

Slovenci z napadom Tadeja Pogačarja kot še nikoli prej krojili razplet SP, a se morali zadovoljiti s 6. mestom Primoža Rogliča.

27. september 2020 19.47
Slovenski kolesarji so se na 258,2 km dolgi progi prebijali mimo številnih navijačev, na koncu so se morali zadovoljiti s 6. mestom Primoža Rogliča. FOTO: Vid Ponikvar/Sportida
Imola - Slovenski kolesarski navdušenci, ki so pred tednom doživljali pravljico s Tadejem Pogačarjem in Primožem Rogličem na 1. in 2. mestu na Touru, so spet zadrževali dih, saj se je nekaj časa zdelo, da se Pogačar po osvojeni rumeni pelje še mavrični majici naproti, vendar se njegov napad ni izšel. Naslov svetovnega prvaka je v Imoli osvojil Francoz Julian Alaphilippe, Primož Roglič, ki je bil do zadnjega v igri za srebro, pa se je moral zadovoljiti s 6. mestom.»Del naše taktike je bil, da se Primož in Tadej pred odločilnim delom dirke dogovorita, kako se bosta lotila zaključka,« je selektor Andrej Hauptman osvetlil ...