Tom Boonen po padcu v bolnišnico

Belgijski kolesar Tom Boonen je v 4. etapi dirke Eneco Tour grdo padel in moral v bolnišnico.

Objavljeno
22. september 2016 18.45
*afp* CYCLING-BEL-FLANDERS
Š. Ro.
Š. Ro.

Sint-Pieters-Leeuw - V četrti etapi kolesarske dirke Eneco Tour jo je huje skupil belgijski kolesar Tom Boonen. Že v začetnem delu etape je grdo padel, zato so ga odpeljali na pregled v bolnišnico.

Nesreča se je zgodila, ko je segal po hrani, zadel je luknjo na cesti in se prevrnil. Sprva je sicer vstal in skušal nadaljevati, a je bilo dirke zanj kmalu konec. Kako resne so poškodbe še ni znano.

»Ker se mu je vrtelo, smo se odločili, da ga nemudoma odpeljemo v bolnišnico na dodatne preiskave. Upam, da poškodbe niso prehude, več bomo vedeli kmalu,« je povedal šef ekipe Etixx-QuickStep Patrick Lefevere.

Boonen upa, da mu padec ne bo preprečil nastopa na svetovnem prvenstvu prihodnji mesec v Dohi. Svetovni prvak iz leta 2006 bo na čelu belgijske reprezentance. Doslej ima za seboj že kar nekaj hujših padcev, med drugim je lani na glavo priletel v Abu Dabiju in si zaradi zloma koščice trajno poslabšal sluh. Vseeno se je vrnil na kolo in letos aprila navdušil z drugim mestom na dirki Paris-Roubaix.