ABA: Partizan brez nasvetov Vujoševića boljši od Krke

Partizan je v domači dvorani Pionir slavil visoko zmago nad Krko (79:60), uspešen je bil tudi Maljković na klopi Cedevite.

03. oktober 2012 15.39
03. oktober 2012 18.00
KOSARKA KRKA SZOLNOKI OLAJ
D. O., Delo.si

Beograd - Po odigranem drugem kolu regionalnega košarkarskega tekmovanja ima od obeh slovenskih predstavnikov popoln izkupiček Union Olimpija, medtem ko je Krka danes doživela visok poraz na gostovanju pri Partizanu.

Čeprav je na klopi beograjske ekipe manjkal trener Duško Vujošević, ki prestaja kazen prepovedi vodenja svojega moštva zaradi izpada na uvodni tekmi, se to ni poznalo na igri Partizana, ki je prišel do zmage s 79:60.

Beograjčani so imeli praktično celotno tekmo vse niti v svojih rokah. Že v štartu so povedli z 12:3, z izjemo nekaj minut navdahnjene igre Krke v prvi četrtini pa njihova zmaga niti za trenutek ni prišla pod vprašaj. Razlika se je pred odmorom povzpela na dvomestno številko (41:28), pred zadnjimi desetimi minutami je bilo že 62:40, tako da je bila zadnja četrtina zgolj formalnost.

Pri Krki, ki je zadela vsega eno trojko iz 13 poskusov, zbrala skupaj le 15 skokov in izgubila kar 18 žog, so največ točk dosegli Edo Murić (16), Jure Lalić (12) in Domen Lorbek (10). Na drugi strani je bil najboljši Dejan Musli s 15 točkami in 7 skoki.

Uspešna je bila tudi ambiciozna Cedevita, ki jo vodi slovenski selektor Božidar Maljković, njen dres pa nosi tudi stari znanec iz Ljubljane Vlado Ilievski. Zagrebška ekipa je bila s 86:68 boljša od Radničkija.