ABA: Krka novo sezono začela z zmago

Novomeški košarkarji so hitro pozabili superpokalni poraz in v ligi ABA uvodoma na kolena spravili Budućnost (60:57).

05. oktober 2013 23.50
Košarka
J. P., Delo.si

Novo mesto – Slovenski državni prvaki, košarkarji Krke, so hitro pozabili superpokalni poraz proti Unionu Olimpiji in so v uvodnem dvoboju nove sezone regionalne lige ABA uspešno opravili popravni izpit. Po izenačenem in razburljivem dvoboju z Budućnostjo so se veselili tesne zmage s 60:57 in dokazali, da lahko pod taktirko novega trenerja Aleksandra Džikića računajo na še eno uspešno sezono.

Junaka zmage sta bila ameriški organizator igre Malcolm Ray Armstead, ki je z odličnim učinkom prispeval 21 točk (za dve 4:5, trojke 3:5) in dodal še šest skokov in sedem podaj (indeks 30), in reprezentant Edo Murić, ki se je kot pravi kapetan izkazal v ključnih trenutkih. Najprej je natanko 100 sekund pred koncem atraktivno zabil za vodstvo z 58:57, nato pa pol minute pred zadnjim piskom sirene pod košem blokiral 216 centimetrov visokega orjaka Ayodejija Akindeleja in svojemu moštvu odprl pot do zmage.

Ni bilo sicer lahko, uvodoma so gostje ušli s kar 10:0, a so jih Novomeščani še pravočasno ujeli in sredi tretje četrtine vodili za +6 (41:35), a so bili hitro spet pet točk zadaj. V lovljenju tekmeca so bili uspešni, njihov trud je bil poplačan z zasukom v finišu dvoboja. Zdaj Džikićevo četo v sredo čaka gostovanje v Zagrebu pri Cedeviti.

KRKA : BUDUĆNOST 60:57 (44:44, 27:30, 11:14)

Krka: Lapornik 4, Buljan 6 (2:2), Murić 10 (1:2), Pavić 5 (1:2), Armstead 21 (4:6), Booker 8 (2:2), Hukić 2, Klobučar 4 (2:2).

Budućnost: Šehović 9, Mihailović 1 (1:4), M. Popović 12, Komatina 6 (2:3), Vitkovac 10 (0:2), A. Popović 2, Akindele 5 (1:2), Ivanović 5, Ćapin 7.