ABA: Krka razočarala proti Sutjeski

V 10. kolu lige ABA so košarkarji Krke na domačem igrišču z 58:66 izgubili proti Sutjeski.

14. november 2015 21.55
Š. Ro., Delo.si, STA
Novo mesto - Košarkarji Krke so prekinili niz treh zmag v ligi ABA in v 10. kolu  so pred domačimi gledalci izgubili z zadnjeuvrščeno Sutjesko z 58:66. Za Novomeščane je to peti poraz v regionalnem tekmovanju, hkrati pa šele drugi v zadnjih treh tednih oziroma sedmih tekmah. V tem času so v ligi ABA (3-0) in pokalu Fiba (2-1) zabeležili pet zmag.

Varovanci trenerja Ivana Velića so zveste privržence razočarali tako s porazom kot prikazano igro. Sutjeska je bila že v prvem polčasu gospodar na parketu, saj je imela še enkrat višji odstotek zadetih metov iz igre - 60:30%, tudi v nadaljevanju pa je vse do zadnje četrtine nadzorovala potek dogodkov.

Krka je v zadnjih desetih minutah vendarle strnila obrambo, zaigrala bolj kolektivno v napadu in z delnim izidom 16:0 prišla v vodstvo (56:53). A pokopal jo je igralec, ki se je pred tem prav osmešil pri izvajanju prostih metov. Branilec s 190 centimetri Nikola Pavličević je s črte prostih metov zgrešil vseh osem poskusov (!), v zadnji minuti in pol pa je zadel dve ključni trojki. Najprej za ponovno vodstvo Črnogorcev (57:56), nato pa še za odločilnih 62:56.

Krka bo v naslednjem kolu lige ABA gostila (21. 11.) gostila Cibono, še pred tem pa jo v torek v pokalu FIBA čaka gostovanje v Portu.

Liga ABA, 10. kolo:

Krka - Sutjeska 58:66 (17:23, 31:42, 42:53)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1000, sodniki: Dožai (Hrvaška), M. Juras (Srbija), Milojević (Makedonija).
Krka: Tratnik 2, Ivanov 7 (3:4), Sinovec 4 (4:4), Rojc 10 (6:11), Lalić 14 (2:3), Katnić 8 (2:2), Mulalić 2, Kastrati 7 (1:2), Dimec 4 (2:3).
Sutjeska: Pavličević 10 (0:8), Čalasan 3, Albijanić 9 (1:2), Spasojević 12 (4:6), Popović 6 (1:2), Čvorović 7, Korač 5 (2:2), Žižić 3, Šalić 11 (3:3).
Prosti meti: Krka 20:29, Sutjeska 11:23.
Met za tri točke: Krka 4:20 (Kastrati 2, Katnić), Sutjeska 9:19 (Pavličević 2, Šalić 2, Korač, Žižić, Čvorović, Popović, Čalasan).
Osebne napake: Krka 25, Sutjeska 27.
Pet osebnih: Žižić (35.), Kastrati (38.).

Mega Leks - Cibona 76:72 (18:14, 39:36, 57:53)

Budućnost - MZT Skopje 65:55 (15:12, 27:24, 48:39)