ABA: Murić popeljal Krko do zanesljive zmage nad Zadrom

V 3. kolu jadranske lige ABA so košarkarji Krke na domačem parketu z 78:62 premagali Zadar. Edo Murić je dosegel 21 točk.

08. oktober 2012 20.16
KOSARKA Krka - Zadar

Novo mesto - Košarkarji Krke so na domačem parketu v Novem mestu prišli so druge zmage v ligi ABA in z 78:62 premagali Zadar. Z 21 točkami je blestel zlasti Edo Murić, po 16 sta jih zbrala Jaka Klobučar in Jakov Vladović.

Novomeščani so na uvodni tekmi v jadranski ligi gladko premagali madžarski Szolnoki (71:56), nato pa v Beogradu klonili proti Partizanu (60:79), tokrat pa nadigrali še povratnika v ligo ABA. Zadar je vodil zgolj na začetku tekme, nato pa ves čas lovil domačo ekipo, ki je odločilno prednost priigrala v tretji četrtini.

Krka je tekmo odlično začela in hitro vzpostavila prevlado na parketu. Po začetnem vodstvu gostov je naredila delni izid 12:0 in po prostih metih Jake Klobučarja (ob Jakovu Vladoviću in Muriću je bil z osmimi točkami najbolj razpoložen Krkin igralec v prvem polčasu) v sedmi minuti povedla z 12:2. Prednost bi bila lahko še višja v prvih desetih minutah, če ne bi domači izgubili kar precejšnjega števila žog. Tako so Zadrčani ostali v igri in tako kot po prvih tudi po drugih desetih minutah zaostajali za sedem točk, piše STA.

Novomeščani so odlično odprli drugi polčas in dosegli dve trojki zapored za 38:25, kar je goste prisililo k minuti odmora. Ta je zalegla kratkoročno, po novem delnem izidu 6:0 so domači v 27. minuti pobegnili na 50:36, po košu Mateja Rojca pa v 29. minuti že na 55:38. V zadnjih desetih minutah Dolenjci niso zapravili zanesljive prenosti, temveč jo še povečevali (v 35. minuti so vodili že z 72:51) in tako brez težav prišli do zmage.

»V prvih dveh kolih smo videli, česa je sposoben Zadar. Vemo, da ima težave z boleznijo in poškodbami centrov, kar smo poskusili izkoristiti. Zadar je v obrambi veliko prevzemal in s tem nekoliko umiril naš ritem. V drugem polčasu smo se prilagodili in z odlično igro v obrambi dobili krila v napadu,« je po tekmi povedal trener Krke Aleksander Sekulić.

V naslednjem kolu, v nedeljo, 14. okotobra, bodo Novomeščani doma gostili Cibono.

Liga ABA, 3. kolo:

Krka - Zadar 78:62 (14:7, 32:25, 57:42)

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 800, sodniki: Belošević, Jovčić (oba Srbija) in Koljenšić (Črna gora).
* Krka: Lorbek 4 (1:1), Vlaović 16 (3:4), Rojc 2, Lalić 8 (2:2), Murić 21 (0:3), Pavič 8 (2:2), Golemac 3, Klobučar 16 (5:8).
* Zadar: Allen 5 (1:3), Travis 13 (1:2), Delaš 3, Ramljak 13 (3:4), Brkić 3 (3:8), Krasić 7 (3:3), Batur 9, Vrbanc 3 (1:1), Prostran 6.
* Prosti meti: Krka 13:20, Zadar 12:21.
* Met za tri točke: Krka 9:17 (Murić 3, Vladović 3, Lorbek, Golemac, Klobučar), Zadar 6:18 (Batur 3, Prostran 2, Delaš).
* Osebne napake: Krka 22, Zadar 21.
* Pet osebnih: Golemac (34.).

Radnički - Igokea 73:78 (20:18, 37:32, 51:60)

Crvena zvezda : Union Olimpija 87:76 (70:50, 51:39, 30:21)

Dvorana Pionir, gledalcev 5500, sodniki Muhvić, Dožai (oba Hrv) in Milojević (Mak).

Crvena zvezda: Nelson 7 (3:4), Rakočević 13 (2:2), Simonović 6, Savović 17 (7:10), Brown 24 (4:6) - prva peterka; Cvetković 4 (4:4), Katić 4 (0:2), Almond 12 (3:3); Union Olimpija: Waters, Salin 14, Blažič 10 (4:5), Page 9 (2:4), Baynes 8 (0:2) - prva peterka; Prepelič 18 (2:2), Rannikko 2 (2:2), D. Murić 8 (2:2), Omić 7 (1:2).

Cibona : Partizan 80:72 (62:54, 46:42, 22:18)

Cibona: Kus 1, Zubčić 13, Mašić 8, Carter 6, Marčinković 2, Ware 3, Rozić 2, Jagodić 3, Strawberry 13, Žižić 20, Hamilton 7, Kovačević 2; Partizan: Thomas 3, Westermann 7, V. Lučić 25, D. Milosavljević 8, Bogdanović 2, Musli 9, Đekić 3, Gordon 6, Bertans 9.

Split : Cedevita 74:71 (55:56, 40:32, 20:17)

Split: S. Subotić 8, Vujčić 21, Kraljević 6, Krušlin 8, Sobin 8, Mimica 10, Marinelli 2, Vukušić 11; Cedevita: Wright 14, Šuput 10, L. Babić 3, Andrić 20, Suton 2, Bilan 6, Ilievski 2, Gelabale 12, Baždarić 2.

Budućnost : MZT 81:71 (62:48, 47:35, 26:22)

Budućnost: Mihailović 5, M. Popović 7, M. Milošević 1, S. Milošević 2, Lee 15, Vitkovac 19, Bunić 10, A. Popović 2, Ivanović 5, Bost 15; MZT: O. Stojanovski 3, Mijajlović 6, D. Stojanovski 13, Nikolovski 5, Čekovski 6, Nikolić 10, Bakić 8, Davis 11, Dahlman 9.

Široki Brijeg : Szolnok 102:101 (87:87, 78:78, 60:58, 45:40, 25:24)

Široki Brijeg: Šutalo 14, Planinić 10, Ramljak 10, Naletilić 3, Peršić 13, Šakić 21, Barać 11, Vragović 11, Rikić 9; Szolnok: Simon 12, Horvath 11, Fodor 3, Gay 3, Watson 2, Bader 40, Trepak 7, Nemeth 9, Kalve 14.