ABA: Krka razbila še Metalac

Košarkarji novomeške Krke so v 3. kolu lige ABA še tretjič zmagali, tokrat je z rezultatom 89:59 padel Metalac.

12. oktober 2014 20.28
G. L., Delo.si

Novo mesto - Košarkarji Krke iz Novega mesta so tudi v 3. kolu lige ABA svojo nalogo opravili z odliko, saj so doma visoko premagali novinca v Ligi Metalac z rezultatom 89:59. Tokrat so začeli bolj umirjeno, tekmeca pa dotolkli predvsem v drugem polčasu. Znova je blestel Američan Malcolm Armstead, ki je bil najboljši igralec Krke že v prvih dveh kolih.

Ameriški orgaizator igre je tudi to tekmo začel na klopi, po nekoliko neprepričljivem začetku Novomeščanov pa je ravno vstop 25-letnika prebudil domače, ki so po prvi četrtini sicer zaostajali za tri točke. Do 13. minute so domači vendarle povedli s 24:23, svojo predstavo pa nato le še stopnjevali. Po že tretji trojki Mirka Mulalića je prednost Krke ob koncu tretje četrtine znašala že 15 točk (62:47), kar je bolj ali manj že pomenilo, da bodo Novomeščani vknjižili nov par točk. Košarkarji iz Valjeva v nadaljevanju niso bili pri metu, kar so domači izkoristili in nasprotnika visoko premagali.

»Vse skupaj nam je steklo v drugi četrtini, ko smo dobro zaigrali v obrambi in prejeli le devet točk. V garderobi smo se zmenili, da moramo v drugem polčasu s tem nadaljevati, imeli smo tudi dober skok in zasluženo smo zmagali,« je po tekmi za STA povedal Nebojša Joksimović.

V dresu domačih je bil še enkrat več najbolj razpoložen Armstead, ki je dosegel 17 točk in kar deset podaj, dobro pa so mu sledili tudi soigralci, saj je poleg Američana še pet drugih košarkarjev Krke doseglo dvomestno število točk.

Slovenski prvaki bodo niz neporaženosti, ki si ga zaenkrat delijo skupaj s Crveno Zvezdo in Budučnostjo, skušali nadaljevati prihodnjo soboto, ko gostujejo pri Igokei, ki v novi sezoi še nima zmage.

Rezultati liga ABA, 3. kolo

Krka - Metalac 89:59 (16:19, 36:28, 66:50)

Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Obradović, Vojinović, Radojković.

Krka: Rojc 6 (3:6), Wangmene 15 (3:3), Armstead 17 (0:1), Mulalić 14 (1:3), Joksimović 10 (1:2), Booker 10 (2:2), Polutak 2, Hukić 10 (2:2), Zatezić 3, Ritlop 2.

Metalac: Malešević 10 (1:2), Radenković 1 (1:2), Bakić 9 (3:4), Kutlešić 4, Otašević 9 (1:2), Majstrović 10 (2:4), Josilo 7 (0:2), Tomašević 2, Ljubičić 7.

Prosti meti: Krka 12:19, Metalac 8:16.

Met za tri točke: Krka 11:23 (Armstead in Mulalić po 3, Booker 2, Rojc, Joksimović, Zatezić po 1), Metalac 5:29 (Otašević 2, Malašević, Josilo in Ljubičić po 1).

Osebne napake: Krka 19, Metalac 22.