ABA: Krki po dveh podaljških pripadel slovenski derbi s Tajfunom (VIDEO)

Košarkarji novomeške Krke so v pravem trilerju s 103:96 premagali Tajfun, ki je zapravil 14 točk prednosti.

22. december 2015 14.51
22. december 2015 22.28
G. L.
G. L.

Novo mesto - Slovenski derbi med Krko in Šentjurjem v 16. kolu lige ABA so po napetem boju in kar dveh podaljških dobili Novomeščani, ki so aktualne slovenske prvake ugnali s 103:96. Gostje so v zadnji četrtini zapravili kar 14 točk naskoka, kar se jim je maščevalo ob koncu prvega in na začetku drugega podaljška, ko sta jih Stefan Sinovec in Mirko Mulalić s po dvema trojkama povsem dotolkla in domačim prinesla prestižno zmago.

Po rahli pobudi Novomeščanov v uvodni četrtini je Šentjurčanom na uvodu drugega dela igre uspela serija, po kateri si domači niso opomogli vse do zadnje četrtine. Po košu Luke Lapornika in vodstvu Krke z 19:15, a sledil je delni izid kar 19:2 za goste, s katerim so v 15. minuti prešli v prednost s 13 koši razlike. Prednost Tajfuna je do zadnjih desetih minut ostala nedotaknjena, še več, za najvišjo razliko na tekmi je pred vstopom v sklepni del igre poskrbel Ceola Clark III, ki je zadel za 67:53.

A domači se niso predajali in zlasti po zaslugi Sinovca, novinca Matica Rebca (8 točk, 9 asistenc), izkušenega Jureta Lalića ter Lapornika prednost počasi klestili in po košu slednjega izsilili celo podaljšek (74:74). V njem so rahlo pobudo nemudoma prevzeli gostje, a si prednosti, višje od treh točk, niso uspeli priigrati. Po košu Aleksandra Ponjavića že v zadnji minuti za +2 gostov (83:81), je le en prosti met zadel Rebec, na drugi strani pa je bil s črte prostih metov dvakrat natančen Čebular in kazalo je na zmago Šentjurja. S tem pa se ni strinjal Mirko Mulalić, ki je zadel trojko in izsilil še drugi podaljšek.

Tudi slednjega so bolje začeli gostje, ki so povedli z dvema točkama Domna Bratovža, a sledil je šov Dolenjcev, ki so goste v naslednjih dveh minutah povsem dotolkli. Dve zaporedni trojki je po hitrem postopku zadel Sinovec, po košu Lalića pa je še eno dodal Mulalić in prednost domačih je nemudoma narasla na neulovljivih +7 (96:89). Takšna pa je bila razlika med tekmecama tudi ob zadnjem zvoku sirene.

Pri zmagovalcih je s kar 31 točkami (za tri 6:11) blestel Sinovec, eno ključnih vlog so imeli tudi Mulalić s 15, Ivanov s 14 in Lapornik s 13 točkami. Pri gostih je bil z 20 točkami najučinkovitejši Bratož.

Krkaši so dosegli drugo zaporedno zmago in osmo letošnjo, Tajfunu pa zadali drugi zaporedni poraz, sicer devetega v tej sezoni jadranske lige.

V letošnjem koledarskem letu je pred ekipami v ligi ABA še eno kolo: Krko v soboto čaka težko gostovanje pri Cedeviti, Tajfun pa bo v nedeljo gostil zasedbo Crvene zvezde.

Izidi, 16. kolo, danes

Krka - Tajfun 103:96 (19:17, 37:49, 53:67, 74:74, 85:85)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1500, sodniki: Vojinović, M. Juras (oba Srbija), Vučković (Slovenija).

Krka: Rebec 8 (1:2), Ivanov 14 (5:6), Sinovec 31 (9:14), Lalić 18 (4:5), Mulalić 15 (3:3), Dimec 4 (2:2), Lapornik 13 (2:2).

Tajfun: S. Sebič 5 (2:2), Čebular 9 (2:4), Zimić 10, Bratož 20 (9:9), Clark 10 (2:2), Ponjavić 13 (2:2), Drobnjak 11 (3:4), Bolčina 13 (2:2), Parker 5.

Prosti meti: Krka 26:34, Tajfun.

Met za tri točke: Krka 13:28 (Sinovec 6, Mulalić 4, Lapornik, Ivanov, Rebec), Tajfun 10:31 (Ponjavić 3, Drobnjak 2, Parker, Bolčina, S. Sebič, Čebular, Bratož).

Osebne napake: Krka 28, Tajfun 30.

Pet osebnih: Rojc (36.), Rebec (46.), Drobnjak (48.), Čebular (49.).

----------------------------------------------------------------------------------------------

Cibona - Cedevita 69:81 (12:27, 29:48, 47:62)

1. Cedevita 16 13 3 1240:1124 29
2. Budućnost 15 13 2 1158:1018 28
3. Crvena zvezda 15 11 4 1134:1021 26
4. Mega Leks 15 10 5 1165:1108 25
5. Krka 16 8 8 115016 8 8 1150:1198 24