ABA: Lapornik ni ujel Crvene zvezde

Košarkarji Crvene zvezde so v Novem mestu po boljšem drugem polčasu premagali Krko z 71:65.

07. december 2015 14.24
07. december 2015 21.53
G. L.
G. L.

Novo mesto - Trda košarkarska predstava v 13. kolu lige ABA med Krko in Crveno zvezdo je po napetem boju pripadla Srbom. Beograjčani so v dvorani Leona Štuklja po boljšem drugem polčasu slavili z 71:65, pa čeprav je domači branilec Luka Lapornik v zadnjih dveh minutah dosegel kar 9 točk.

Natančni Šentjurčan je bil s 17 točkami (met za dve 5:6, za tri 1:2, prosti meti 4:4) nazadnje tudi prvi strelec tekme, a je imel premalo razigranih soigralcev za zmago proti odmevnemu nasprotniku. Z 12 točkami mu je sledil le center Jure Lalić. Pri bolj raznovrstnih gostih sta po 13 točk dosegla Stefan Jović in Maik Zirbes, po 10 pa Branko Lazić in Vladimir Štimac, ki je bil natančen predvsem v ključnih trenutkih tekme.

Krka boljša v prvem, Zvezda v drugem polčasu

Novomeščani so po živčnem uvodu, ko je prvi koš za domače šele sredi četrte minute tekme prispeval Ive Ivanov, prevzeli pobudo na terenu in v prvem polčasu držali stvari trdno v svojih rokah. Po uvodnem zaostanku z 0:3 je njihova najvišja prednost v uvodnih desetih minutah po košu Jureta Lalića znašala pet točk (17:12), v drugi četrtini pa je še nekoliko narasla. Največ do devetih točk razlike (26:17 in 31:22), a so se rdeče-beli do glavnega odmora znova vrnili na znosnih pet točk deficita (40:35).

Sledil je popoln mrk domačih, ki so drugi polčas začeli z delnim izidom 0:8 in po dolgem času izpustili vodstvo iz rok. V tretji četrtini se v prednost niso več vrnili, četudi so tekmece ohranjali na minimalni razliki. Pred zadnjimi desetimi minutami je na semaforju kazalo 51:50 za goste.

Luka Lapornik je na uvodu sklepne četrtine zadel za 52:51, a je bilo to tudi zadnje vodstvo Novomeščanov. Štiri zaporedne proste mete je zadel Stefan Jović, nato je trojko dodal Marko Simonović, delni izid 9:0 za goste pa je zaključil Vladimir Štimac. Beograjčani so dobrih pet minut pred koncem tekme kar naenkrat vodili z osmimi točkami razlike, kar je bil za krkaše prehud zalogaj.

Po zaostanku z -10  (55:65) so se resda še uspeli nekoliko približati - pet zaporednih točk za prepolovitev razlike je dosegel Lapornik -, a je po minuti odmora z dvema prostima metoma odgovoril Štimac. Razigrani Lapornik je domačim z novimi štirimi točkami priigral še zadnjo priložnost (65:68), a je zadnje tri proste mete na tekmi zadel Štimac in razblinil dvome o zmagovalcu.

Krka je s sedmim porazom ostala izenačena s Tajfunom na sredini lestvice, Crvena zvezda pa je z 10. zmago spet skočila tik pod vrh, na drugo mesto. Pred njo se nahaja le podgoriška Budućnost, ki jo v soboto čaka gostovanje ravno v Novem mestu.

Liga ABA, 13. kolo

Krka - Crvena zvezda 65:71 (19:17, 40:35, 50:51)

Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1200, sodniki: Radović, Dožai, Jovović.

Krka: Tratnik 2, Ivanov 4, Sinovec 2, Rojc 4, Lalić 12 (0:1), Katnić 6 (3:4), Mulalić 8, Kastrati 2 (2:2), Dimec 8 (0:1), Lapornik 17 (4:4).

Crvena zvezda: Williams 5 (3:3), Lazić 10 (2:2), Simonović 9, Gudurić 5 (2:2), Jović 13 (4:4), Miller 6, Zirbes 13 (5:6), Štimac 10 (6:11).

Prosti meti: Krka 9:12, Crvena zvezda 22:28.

Met za tri točke: Krka 4:16 (Mulalić 2, Lapornik, Katnić), Crvena zvezda 7:22 (Lazić 2, Miller 2, Simonović, Gudurić, Jović).

Osebne napake: Krka 23, Crvena zvezda 21.

Pet osebnih: Rojc (39.); Zirbes (39.).

1. Budućnost 13 11 2 1006:908 24
2. Crvena zvezda 13 10 3 1001:875 23
3. Cedevita 13 10 3 995:919 23
4. Mega Leks 13 9 4 1002:949 22
5. Zadar 13 7 6 861:872 20
6. Tajfun 13 6 7 908:953 19