ABA: Olimpija v Skopju opazovala šov MZT-ja, Krka klonila proti Budućnosti

Union Olimpija je v 14. kolu lige ABA izgubila proti skopskem MZT-ju (62:81), Krka pa proti Budućnosti (78:84).

12. december 2015 19.02
12. december 2015 19.47
M. Ž.
M. Ž.

Skopje - Union Olimpija je v štirinajstem kolu lige ABA gostovala v Skopju in doživela visok poraz (62:81), ki je za Ljubljančane deveti v sezoni.

Olimpija je na tekmi dosegla šest izmed prvih osmih točk, nato pa se je razmerje moči obrnilo na stran domačih. Ti so po prvi četrtini vodili s 17:14, nato pa v drugi četrtini stopili na plin. Tako so si v dvanajsti minuti priigrali deset točk prednosti (24:14), ob polčasu pa so imeli štirinajst točk naskoka (38:24).

Ljubljančani so v tretji četrtini dokončno zapravili vse možnosti za zmago, ko med 23. in 29. minuto sploh niso dosegli točke, gostitelji pa so jih v tem času nanizali 14 in rezultat 44:32 spremenili v vodstvo za 26 (58:32).

Olimpija je v zadnji četrtini občutno zmanjšala zaostanek in se v 39. minuti približala na trinajst (60:73), za kaj več pa ji je zmanjkalo časa. MZT je zasluženo zmagal petič v sezoni in se po točkah izenačil z Olimpijo.

Pri Skopju je bil prvi strelec Dejan Stojanovski z 20 točkami, dvomesto število točk so imeli še Nemanja Protić (14,) Marko Luković (13) in Đorđe Drenovac (12).

Pri Olimpiji sta izstopala Sava Lešić s 18 točkami in 13 skoki ter Miha Lapornik z 18 točkami in 5 podajami.

Olimpija bo v 15. kolu gostila Igokeo, tekma bo 20. decembra ob 17. uri.

Budućnost slavila v Novem mestu

Danes so igrali tudi košarkarji Krke, ki so v dvorani Leona Štuklja izgubili proti vodilni Budućnosti (78:84).

Gostje so hitro prevzeli pobudo in po petnajstih minutah vodili za sedemnajst (39:22), vendar pa so se Novomeščani po zaslugi dobre tretje četrtine (23:12) vrnili v igro in bili pred zadnjo četrtino poravnani na 58:58. Krka je stik z Budućnostjo držala do 35. minute, ko je zaostajala le za dve točki (66:68), nato pa so gostje pobegnili z nizom 9:4 in vpisali dvanajsto zmago sezone.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Stefan Sinovec s 16 točkami, pri gostih pa Tadija Dragićević z 20 točkami.

Krka bo v prihodnjem kolu gostovala v Zadru, dvoboj bo 19. decembra ob 21. uri.