ABA: polom Olimpije proti Ciboni

Košarkarji Olimpije so v drugem kolu lige ABA visoko izgubili proti Ciboni (47:74).

10. oktober 2013 18.58
Košarka

Ljubljana - Košarkarji Union Olimpije tudi po drugi tekmi lige ABA ostajajo brez zmage, potem ko jih je na domačem igrišču premagala Cibona (74:47).

Ljubljančani so bili konkurenčni le v prvi četrtini, nato pa se s poraznim metom iz igre (9/38) in številnimi zgrešenimi prostimi meti (14/28) niso mogli enakovredno boriti z Zagrebčani. Olimpija je najslabše prihranila prav za konec in v celotni zadnji četrtini dosegla le 2 točki (!). Pri domačih je bil najboljši strelec Deividas Gailius z 11 točkami, pri gostih pa Andrija Žižić s 16 točkami.

Ljubljansko moštvo bo naslednjo tekmo igralo 13. oktobra proti Širokem.

Žižić vlekel voz Cibone

na zadnji tekmi drugega kola regionalne lige ABA gostijo zagrebško Cibono. Gre za dvoboj dveh klubov, ki sta tekmovanje začela s porazom - Ljubljančani so izgubili v Skopju (60:79), Cibono pa je porazil Radnički (66:82).

Pri Olimpiji so tekmo začeli kapetan Dragiša Drobnjak, Nebojša Joksimović, Sasu Salin, Deividas Gailius in Alex Stepheson. Ljubljančani so v prvih minutah igrali predvsem pod koš in zadeli tri izmed prvih šestih metov, s čimer so zaostajali za točko (6:7).

Moštvi sta bili v prvi polovici uvodne četrtine zelo izenačeni, saj si nobeno ni priigralo več kot dve točki prednosti, nato pa je Cibona s pomočjo razpoloženega centra Andrije Žižića (10 točk) povedla za sedem (18:11), Aleš Pipan pa se je odzval z minuto odmora.

Augustus zrežiral preobrat

Njegovi varovanci so tudi po vrnitvi na parket igrali podrejeno vlogo, predvsem zaradi neučinkovite igre v napadu - Alen Omić in Gailius sta zgrešila po dva prosta meta, Salin pa je bil nenatančen pri metu za tri točke - nato pa je stvari v svoje roke vzel Kodi Augustus. Ameriški krilni center je ob koncu prve četrtine dosegel osem zaporednih točk, po njegovi zaslugi pa so domači na odmor odšli z dvema točkama prednosti (21:19).

Olimpija popustila v zaključku polčasa

Druga četrtina se je začela po željah gostov, ki so izkoristili tri zaporedne zapravljene napade Olimpije in se prebili v vodstvo (22:21), ki pa ni trajalo dolgo, saj je Joksimović na drugi strani odgovoril s trojko (24:22).

Gledalci v Stožicah so nato spremljali izenačeno borbo dveh ekip, ki strelsko nista navdušili. Tako domači (5/10) kot gostje (8/16) so zadeli le polovico metov izpod košev, glavna razlika pa je bila v zadetih trojkah. Olimpija je bila uspešna štirikrat, Cibona niti enkrat, a jev 17. minuti vseeno vodila (31:30).

Zagrebčanom je pripadla tudi končnica prvega polčasa, saj so si z delnim izidom 8:3 priborili prvo občutno vodstvo na tekmi. Aleš Pipan je znova vzel minuto odmora, ki pa ni koristila njegovim igralcem. Luka Rupnik je najprej zgrešil met za tri točke, nato pa je Augustus izgubil žogo, kar so gostje kaznovali s košem Daria Šarića za izid polčasa (44:31). Olimpija je v prvih dvajsetih minutah iz igre metala le 30-odstotno (6/20), Cibona pa 52-odstotno (13/25).

Olimpija v zadnjo četrtino z -8

Moštvi sta v drugem polčasu nadaljevali z neprepričljivo igro, gostje iz Zagreba pa so brez težav nadzorovali potek dvoboja, pa čeprav so prvo trojko na tekmi zadeli šele v 27. minuti za vodstvo 48:40. Olimpija je nemudoma odgovorila s trojko Gailiusa, a je sledil delni izid 5:0 za Cibono, s čimer je njena prednost narasla že na deset točk (53:43).

Domači so pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali za osem točk (45:53). Njihovo izhodišče bi bilo lahko še boljše, vendar je Augustus ob koncu zgrešil dva prosta meta, nato pa je svoje dodal še Gailius, ki je skočil za žogo, a le-te ni spravil skozi obroč.

Poraznih zadnjih deset minut gostiteljev

Olimpija je zadnjo četrtino nadaljevala tako, kot je končala prejšnjo. Kodi Augustus je dvakrat nenatačno vrgel za dve točki, kar je Cibona kaznovala s petimi zaporednimi točkami in povedla za trinajst (58:45).

Ljubljanska zasedba je bila iz minute v minuto v večjih težavah in v šestih minutah sploh ni dosegla točke, medtem ko so sproščeni gostje zadevali iz igre in vodili že za 21 točk (66:45).

Košarkarji Olimpije so celotnih desetih minutah zadnje četrtine dosegli le dve točki, tekmo pa končali z visokim porazom 47:74.

Pipan: Bilo je preveč individualnih napak

»Čestitam Ciboni, opravičujem pa se vsem, ki so danes prišli na tekmo. Videli so Cibono, Olimpije pa ne. Slabo smo igrali v napadu. Zgrešili smo številne mete, v napadu pa bili povsem prestrašeni. Bilo je tudi preveč individualnih napak. Na tak način ne moreš zmagati,« je dejal trener Olimpije Aleš Pipan.