ABA: Tajfun kljub odličnemu Čebularju praznih rok v Beogradu (VIDEO)

Slovenski prvak Tajfun je v 11. kolu lige ABA izgubil na gostovanju pri Partizanu (85:89).

20. november 2015 16.05
20. november 2015 18.00

Beograd - Košarkarji Tajfuna so v enajstem kolu prvenstva ABA gostovali pri Partizanu in izgubili s 85:89.

Slovenskemu prvaku ni pomagala niti izjemna predstava najboljšega igralca tekme Sandija Čebularja, ki je dosegel 29 točk (za dve 8-11, za tri 2-6, prosti meti 7-8), 4 podaje in 3 skoke, za svojo predstavo pa je prejel statistični indeks 32.

Partizan je imel v svojih vrstah preveč razigranih igralcev - kar šest jih je preseglo dvomesto število točk - najučinkovitejša sta bila Kevin Jones s 17 točkami in Petar Aranitović s 14 točkami.

V prvi četrtini so ritem narekovali domačini, ki so prvič povedli v četrti minuti (5:4) in prednost ohranili vse do konca (20:15). Tajfun je ves čas držal stik z Beograjčani, za kar je skoraj lastnoročno skrbel Sani Čebular, ki je v prvi četrtini zadel štiri izmed petih metov iz igre in dosegel kar enajst točk, edini preostali strelec je bil Domen Bratož s štirimi točkami.

V slovenskem moštvu so drugo četrtino začeli brez Čebularja, ki je bil deležen zasluženega počitka. Partizan je ob njegovi odsotnosti ohranjal vodstvo, ko pa se je razpoloženi slovenski košarkar v 13. minuti vrnil v igro, je sledil preobrat. Beograjčani so imeli po polovici četrtine prednost petih točk (30:25), ko je Čebular dosegel pet zaporednih točk, nato pa sta zadela še Aleksandar Ponjavić in Stanko Sebić, kar je privedlo do vodstva Tajfuna s 35:30. Slovenski prvak je prednost ohranil vse do polčasa, izid je bil 42:39.

Tajfun je v drugem polčasu vodil do 25. minute, nato pa ob vodstvu s 47:43 prejel pet zaporednih točk. Moštvi sta se vse do konca četrtine izmenjevali v vodstvu, uspešnejši pa so bili gostje, pri katerih je Tomaž Bolčina dosegel pet zaporednih točk za prednost petih točk (59:54), Tajfun pa je pred zadnjo četrtino vodil z 61:58.

Slovenski prvak je v zadnji četrtini vodil vse do 37. minute (73:71), nato pa sta pri Partizanu trojki zadela Danilo Anđušić in Aleksandar Cvetković in poskrbela za preobrat (77:73). Tajfun se je poskušal vrniti v igro in v zadnji minuti s trojko Čebularja približal na točko (84:85), kar pa je bilo premalo. Beograjčani so namreč zadeli preostale štiri proste mete in zmagali z 89:85.

Tajfun bo naslednjo tekmo igral 29. novembra, ko bo gostil MZT Skopje.