ABA: Tajfunu po dobrem odporu spet zmanjkalo moči za Zvezdo

V 17. kolu lige ABA so košarkarji Tajfuna izgubili s Crveno zvezdo s 63:73. V igri za presenečenje vse do zadnje četrtine.

27. december 2015 15.45
Košarka Tajfun
Š. Ro.
Š. Ro.

Celje - Košarkarji Tajfuna so imeli v 17. kolu lige ABA težko nalogo, saj je v goste prišlo eno od vodilnih moštev lige. Slovita Crvena zvezda je bila po pričakovanjih boljša, zmagala je s 73:63, a Šentjurčani so se vse do zadnjih minut dobro upirali.

Tajfun, ki je v ligi ABA izgubil tretjič zapored, skupno pa že desetič, znova ni imel sreče. Tako kot na zadnji tekmi v Novem mestu, ki se je končala po dveh podaljških, so varovanci trenerja Dejana Mihevca poklapani zapuščali parket, čeprav so si prislužili pohvale za dobro igro. Aktualnim prvakom so se v dvorani Golovec zoperstavili veliko bolje kot na prvi tekmi v Beogradu, kjer je Zvezda zmagala s skoraj 50 točkami prednosti.

Tokrat slovenski prvaki niso mogli računati na prvega moža Sandija Čebularja, ki je poškodovan, vseeno pa so v prvem polčasu ves čas držali korak s tekmecem. Dobro so metali z razdalje in tudi vodili (23:20), kljub nekaj črnim minutam in delnem izidu gostov z 8:0  pa so ob polčasu pa zaostajali za štiri točke (35:39).

Tudi v nadaljevanju je Tajfun držal korak, toda nato ob koncu tretje četrtine popustil. Potem ko je bil pri izidu 52:58 še v igri, Crvena zvezda je v nadaljevanju z razpoloženim Brankom Lazićem ušla, izkoristila napake domačih in dosegla nekaj lahkih košev. Tako je vodila že s +16 (71:55) in lahko udobno pripeljala tekmo do konca in do svoje 13. zmage.

Šentjurčane drugi dan novega leta čaka še en zahteven tekmec: gostovali bodo pri vodilni Budućnosti, ki v ligi ABA poraza ne pozna že sedem tekem oziroma od začetka novembra.

Tajfun - Crvena zvezda 63:73 (21:20, 35:39, 49:57)

Dvorana Golovec, gledalcev 2200, sodniki: Herceg, Vovk (oba Hrvaška), Zurapović (BiH).

Tajfun: S. Sebič 2 (2:2). M. Sebič 5 (5:6), Držić 2, Zimić 10 (2:4), Bratož 16, Clark 4, Ponjavić 14 (5:6), Bolčina 7, Parker 3.

Crvena zvezda: Rebić 3 (0:2), Thompson 2 (2:2), Dangubić 4 (1:2), Lazić 9, Simanić 2, Simonović 4, Gudurić 11 (2:3), Jović 14, Miller 7, Zirbes 8 (2:2), Štimac 9 (3:9).

Prosti meti: Tajfun 14:18, Crvena zvezda 10:20.
Met za tri točke: Tajfun 5:19 (Bratož 2, Ponjavić, Bolčina, Parker), Crvena zvezda 7:22 (Gudurić 3, Rebić, Dangubić, Lazić, Miller).
Osebne napake: Tajfun 21, Crvena zvezda 20.