ABA: Bubnić ustavil nalet Splita in poskrbel za prvo domačo zmago

V drugem kolu je Union Olimpija v Stožicah gostila Split in prišla do zmage s 82:73, najboljši strelec je bil Jaka Blažič.

02. oktober 2012 16.32
02. oktober 2012 18.00
KOSARKA OLIMPIJA SPLIT
D. O., Delo.si

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so se dobro pripravili na tekmo drugega kola in zabeležili še drugo zmago v ligi ABA. V Stožicah je gostovalo moštvo Splita, ki ima sicer precejšnje finanče težave, a je v uvodnem kolu pripravilo prvovrstno presenečenje in ugnalo favorizirano Crveno Zvezdo.

Tokrat pa so bili »zmaji« predober tekmec in na veselje domačih navijačev prišli do druge zmage v regionalnem tekmovanju. Vnovič je odlično predstavo prikazal slovenski organizator igre Jaka Blažič, ki je bil z 22 točkami najboljši strelec v ljubljanski ekipi, Klemen Prepelič jih je dodal 17. Še drugi poraz pa je doživela Crvena Zvezda, ki je klonila tudi na gostovanju pri Zadru (98:81).

Jutri nova tekma čaka tudi Krko, ki odhaja na težko gostovanje v Beograd, kjer jo bo pričakal Partizan. Voda na mlin Novomeščanom je dejstvo, da si bo moral tekmo s tribune ogledati srbski trener Duško Vujošević, ki prestaja kazen treh tekem prepovedi vodenja svoje ekipe.

Bubnić ni dovolil preobrata in dosegel osem zaporednih točk

Čeprav so zeleno-beli nadzorovali dogajanje na parketu večino tekme - z izjemo uvodne četrtine, ko so se v vodstvo prvič prebili v 10. minuti, so se morali za zmago krepko potruditi. Na krilih razpoloženih Blažiča, Prepeliča in Teema Rannikka (13 točk, trojke 3:5) so si do odmora priigrali dvomestno število točk, sredi tretje četrtine tudi višjo, nato pa se je Split po delnem izidu 9:0 vrnil v igro.

Ko so imeli gostje iz Dalmacije le še dve točki zaostanka (67:65), je na sceno stopil Dražen Bubnić, okrepitev Ljubljančanov iz Domžal, ki je v dobrih dveh minutah in pol dosegel osem točk v nizu in Union Olimpijo znova povedel v mirno vodstvo (75:67). Tega Splitčani niso več izničili, tako da so se lahko domači veselili zaslužene zmage.