Petrol Olimpija v zadnji tekmi 6. kola lige ABA četrtič klonila.

05. november 2018 12.17
05. november 2018 23.11
Alen Omić (levo) je bil z 11 točkami in 8 skoki uspešnejši od Bojana Radulovića. FOTO: ABA
Košarkarji Budućnosti so edino moštvo brez zmage v evroligi in so v prvih petih kolih lige ABA, v kateri branijo naslov prvaka, doživeli že dva poraza (proti Crveni zvezdi in Cedeviti), vendar so bili premočni za Petrol Olimpijo. Resda s težavo. Moštvo Aleksandra Džikića si je zgodaj priigralo lepo prednost (25:10) in prebrodilo težave, ki mu jih je povzročil Roko Badžim z nizom devetih zaporednih točk za znižanje prednosti gostiteljev na 29:23.

Ljubljančani, ki so nastopili brez poškodovanih Scottieja Reynoldsa, Mirze Begića in Blaža Mesička, so ob polčasu zaostajali za velikih -22, a so pokazali zobe v nadaljevanju. Badžim je resda ostal na klopi, zato pa sta Dražen Bubnić in Jan Špan zadela vsak po tri trojke. Tretjo četrtino je Olimpija dobila s 30:19, pet minut pred koncem tekme zaostajala le s 67:70, toda na koncu je bila prekratka za senzacijo.

Odločile tri črnogorske trojke

Olimpijin trener Zoran Martič je po tekmi priznal: »Budućnost je bila na igrišču boljša predvsem v prvem polčasu, ko si je priigrala visoko prednost. Drugi polčas smo odigrali zelo korektno, se približali na tri točke zaostanka, na koncu pa se je domače moštvo razigralo s tremi zaporednimi meti za tri točke, ki so jih zadeli preko naših iztegnjenih rok v zadnjih sekundah napada. Prednost, ki so si jo takrat priigrali, za nas ni bila več dosegljiva.«

Budućnost : Petrol Olimpija 85:69 (64:53, 45:23, 22:10)

Dvorana Morača, gledalcev 2650, sodniki Radović, Hadžić in Terlević (vsi Hrv).
Budućnost: Jackson 11 (2:2), Ivanović 8 (3:3), Su. Šehović 6, Clark 10 (2:4), Barović 10 (4:5), Clarke 7 (2:2), Gordić 10 (2:2), Ilić 8, Omić 11 (3:3), Popović 4 (2:2); Petrol Olimpija: Jones 1 (1:4), Špan 11, Bubnić 13, Lazić 3, Šamanić 12 (4:4), Simonović 2 (0:1), Lapornik 5 (2:2), Badžim 9 (1:1), Sanon 5, Radulović 8.