Domžalčani so na Poljskem le popravili vtis

Domžalski Helios je tik pred koncem uvodnega dela pokala FIBA zabeležil prvo zmago.

25. november 2015 00.40
Tanja Volarič

Zgorzelec – Košarkarji Heliosa so si sinoči le podaljšali minimalne možnosti za napredovanje v drugi krog pokala FIBA, potem ko so kot zadnji slovenski predstavnik zabeležili prvo zmago v sezoni. Ob tem, da bodo morali dobiti tudi zadnji dvoboj prihodnji teden, bo njihova usoda v veliki meri tudi v rokah drugih tekmecev.

Domžalčani so led prebili na gostovanju pri Turowu, sicer šele 12. moštvu poljskega prvenstva, piko na i dvoboju pa postavili v podaljšku, potem ko v rednem delu niso izkoristili prve zaključne žogice, ki se jim je ponujala. Začetek vsekakor ni dal slutiti takšnega razpleta, saj so Poljaki hitro prevzeli pobudo in goste kmalu pustili daleč za seboj, ob koncu prve četrtine je razlika znašala že 14 točk (25:11).

To je bilo očitno zadostno opozorilo, da so Domžalčani prišli k sebi in začeli z bolj organizirano igro loviti zaostanek. V 17. minuti so za kratek čas prišli do izenačenja na 34:34, a nato v 28. minuti spet zaostajali s 50:60, v zadnji četrtini pa dobesedno vstali od mrtvih. Dve minuti pred koncem so po koših Robertsona in Leliča prišli do prvega vodstva na tekmi (79:77), a po košu Korošca 17 sekund pred koncem niso zmogli ubraniti zadnjega domačega napada, s katerim so si Poljaki priigrali podaljšek. V njem pa gostje priložnosti niso izpustili iz rok in dosegli uvodnih pet točk, kar je zadoščalo za sladko zmago ekipe trenerja Gašperja Okorna.

Danes bodo nastopila še preostala tri slovenska moštva: Güssing – Zlatorog (19), Hibernia – Tajfun (19.30), Krka – Frankfurt (18.30).