Dragić je v tej sezoni igral le na 14 od 55 tekem Vročice in se ni pridružil soigralcem niti na turneji po zahodu ZDA, ki jo bodo po zmagi v Portlandu ter porazih s Sacramentom, Golden Statom in Denverjem končali danes ponoči v Dallasu. Zato bo le prek televizijskega zaslona spremljal nov nastop svojega sostanovalca med EP 2017, o katerem je Američanom pripovedoval toliko lepega, da ga niso več jemali resno. A po Dončićevi selitvi v Teksas se je uresničilo prav vse in še več, zato lahko takratnim dvomljivcem šegavo zabrusi: »Saj sem vam rekel, pa mi niste verjeli ...«
Edina preostala priložnost za soočenje odličnih Ljubljančanov v tem prvenstvu bo 29. marec, ko bo Miami gostil Dallas. Do takrat se bo moral Dončić zadovoljiti s teksaškimi derbiji s San Antoniom in Houstonom, ki so ga Mavericks v prvih dveh poskusih presenetljivo premagali, v zadnjem nastopu pa so v gosteh klonili s 104:120. Slovenski zvezdnik je bil z 21 točkami, 10 skoki in 8 asistencami petič zapored in že 29-krat v sezoni prvi strelec svojega moštva, a ni bil ravno pri metu (iz igre skupno 7:17, za tri 2:9, prosti meti 5:9), izgubil pa je tudi pet žog. Deloval je utrujeno, kar ni nenavadno, saj mora po kupčiji z New Yorkom in izgubi treh članov udarne peterke Dallasa vleči soigralce, le večer poprej pa ga je izčrpala herojska predstava proti Portlandu.
Spopad kralja in princa
»Res je, zdaj sem že malo utrujen. Sezona je drugačna kot v Evropi, kjer ni dveh zaporednih tekem v dveh dneh, pozna pa se tudi, da tukaj moštva sčasoma stopnjujejo ritem igranja. Potem ko smo proti Portlandu nadomestili zaostanek 15 točk, me je pričakala izjemno agresivna obramba Houstona, ki se je očitno pripravila name. Toda po svoje sem pričakoval nekaj takšnega. Nič novega,« je poudaril Dončić po spopadu s slovitim Jamesom Hardnom, ki so ga napovedali kot obračun kralja metov z vzvratnim korakom in njegovega prestolonaslednika. Ljubljančan je do polčasa s 14:11 prekašal vodilnega strelca lige NBA, ki v povprečju dosega kar 36,5 točke na tekmo (drugi je Anthony Davis iz New Orleansa z 29), toda v nadaljevanju je zmogel le še sedem točk, dve v zadnji četrtini.
Tudi Harden ni bil pretirano natančen (skupno 9:23, za tri 6:17), a je dosegel 31 točk in že 30-krat zapored presegel mejo 30 točk ter izenačil drugi najdaljši niz v zgodovini lige NBA. Ta je v lasti Wilta Chamberlaina, ki brani tudi najdaljšo serijo – 65 zaporednih tekem 30+. Upoštevati pa kaže, da je bradati Houstonov as vstopil v ligo NBA pri 20 letih in v krstnem letu dosegal v dresu Oklahome 9,9 točke, do povprečja 20 točk je prišel šele v svoji četrti sezoni. Dončiću (20,8) to uspeva že kot novincu.