Dončić s spektakularno trojko ob pisku sirene izsilil podaljšek (VIDEO)

Slovenski košarkarski biser je ob porazu Dallasa na gostovanju v Portlandu (118:121) prispeval 23 točk in 11 skokov.

24. december 2018 06.29
24. december 2018 07.12
Luka Dončić je s čudežno trojko izvlekel podaljšek. FOTO: Craig Mitchelldyer/AP
Portland – Čudežni deček slovenske in svetovne košarke Luka Dončić, ki ga konec februarja, ko bo prestopil prag najstništva, že čaka biografija, je sinoči v košarkarski ligi NBA dosegel že četrti dvojni dvojček, tretji v zadnjih osmih dvobojih. Njegov Dallas je na gostovanju pred 19.707 gledalci v dvorani Moda Center resda pokleknil pred Portlandom, ki je bil po podaljšku malenkostno boljši z 121:118, a je ljubljanski biser v 35 minutah in pol na parketu svojo statistiko – kljub slabemu metu iz igre – oplemenitil s 23 točkami (prosti meti 7:9, za dve 5:14, trojke 2:7), dodal pa še enajst skokov in šest asistenc ter si privoščil eno napako.

Čudežna, neverjetna trojka

Seveda pa je imel »čarovnik Luka« spet v rokavu potezo, s katero je obnorel košarkarski svet onstran »luže«. Šest desetink sekunde pred koncem rednega dela, pri zaostanku s 104:107, mu je iz avta, izpod koša, podal Jalen Brunson. Dončić je, resda pokrit, takoj sprožil in ob pisku sirene zadel za izenačenje (ameriška javnost je koš označila za čudežnega in neverjetnega), s tem pa tudi izsilil podaljšek, v katerem so Telički za las ostali praznih rok. Je pa mladi Ljubljančan udarec za ego prejel že v uvodni četrtini, ko je prek njega živalsko zabil tekmečev krilni center Al-Farouq Aminu in ga pri tem še spravil na hrbet. Pri Portlandu so akcijo seveda objavili na družbenem omrežju in pri tem pikro zapisali: »Otrokom zakrijte oči!«

V četrtek s Pelikani

Dallas je bolje začel in vodil do sredine druge četrtine, nazadnje s 45:44, nakar so gostitelji z delnim izidom 16:2 tehtnico nagnili krepko na svojo stran. V tretjem delu je razkorak med ekipama narastel že na +13, toda uporni gostje so se v končnici rednega dela spet vrnili v igro in se celo ponovno zavihteli v vodstvo, nazadnje – ravno po zaslugi Dončića, ki je prispeval zadnjih šest Dallasovih točk v četrti četrtini – pri 104:103. V podaljšku so na parketu ves čas dominirali gostitelji, ki niso prednosti niti enkrat izpustili iz rok. Najučinkovitejši igralec tekme je bil Damian Lillard s 33 točkami, center Portlanda Jusuf Nurkić se je veselil dvojnega dvojčka za 10 točk in 12 skokov. Pri poražencih je bil še učinkovitejši od Dončića Harrison Barnes s 27 točkami, od tega petimi trojkami, center DeAndre Jordan se je ustavil pri 14 točkah in 10 skokih. Dallas nov izziv čaka v noči na četrtek, ko bo gostil Pelikane iz New Orleansa.

IZIDI LIGE NBA

Portland Trail Blazers : Dallas Mavericks 121:118 – po podaljšku (Luka Dončić 23 točk, 11 skokov, 6 podaj, 1 izgubljena žoga v 35 minutah)

Orlando Magic : Miami Heat 91:115 (Goran Dragić ni igral)

Miami petič zapored

Košarkarji Miamija, brez Gorana Dragića, ki okreva po operativnem posegu, so bili uspešnejši in so se sinoči dokopali do že pete zaporedne zmage, na gostovanju so bili namreč s 115:91 prepričljivejši od Orlanda, ki so se mu tako maščevali za domač poraz z začetka meseca. Blestel je Tyler Johnson, ki je kar 20 od skupno 25 točk (od tega šestih trojk) dosegel v tretji četrtini.