Dragič občutil moč San Antonia, Udrih še vedno gripozen

Košarkarji severnoameriške ekipe Houston Rockets so v noči na nedeljo na domačem parketu s 107:115 izgubili proti San Antonio Spurs. Goran Dragič je za poražence v 17 minutah dosegel deset točk, dve podaji in skok. Sacramento Kings so v gosteh s 103:115 izgubili proti New Orleans Hornets, Beno Udrih pa za kralje zaradi gripe ni igral.

13. marec 2011 13.31
R. T., delo.si
Houston - V Houstonu je Tony Parker dosegel 21 točk in gostom pomagal, da so se v drugem polčasu vrnili v igro. San Antonio je sicer v drugi četrtini že vodil za 13 točk in za deset ob polčasu, a je Houston povedel pri 67:66, ki je šest minut pred koncem tretje četrtine lepo zabil Jordan Hill.

Houston je nato nazadnje vodil pri 89:87, a se je razigral Parker in gostom dokončno zagotovil vodstvo.»Igralce Houstona je zelo težko pokrivati, ampak naredili smo vse potrebno. Vesel sem, da nam je uspelo premagati Houston, ki nam je sicer vedno povzročal preglavice,« je po tekmi dejal trener San Antonia Gregg Popovich. »Nad moštvom sem razočaran. Po prvi četrtini so se igralci res trudili, a so se nato kar nekako izgubili,« pa je po tekmi dejal trener Houstona Rick Adelman.

Dwyane Wade je za Miami, ki je visoko s 118:85 premagal Mamphis, dosegel 28 točk, devet podaj in pet blokad, LeBron James pa je dodal še 27 točk. Zmaga za 33 točk je največja za Miami v tej sezoni. Chris Bosh je vknjižil še 18 točk in deset skokov, Mike Bibby pa je ob 17 točkah dosegel tudi vseh pet metov za tri točke. Za Memphis, ki je izgubil drugo zaporedno tekmo, je O.J. Mayo dosegel 19 točk.

Dallas Mavericks so morali z 91:96 priznati premoč prvakom Los Angeles Lakers. Teličkom ni pomagalo niti 25 točk Nemca Dirka Nowitzkija, prav toliko jih je za ekipo iz Dallasa dodal še Shawn Marion. V vrsti branilcev naslova je bil najboljši strelec Andrew Bynum - 22.

New Orleans Hornets so s 115:103 premagali Sacramento Kings, pri slednjih pa zaradi bolezni ni zaigral Beno Udrih. Atlanta Hawks so bili z 91:82 boljši od Portland Trail Blazers, Milwaukee Bucks pa so s 102:74 premagali Philadelphia 76ers. Washington Wizards so morali s 101:122 priznati premoč Los Angeles Clippers, Chicago Bulls so s 118:100 premagali Utah Jazz, Denver Nuggets pa so s 131:101 ugnali Detroit Pistons.