Evroliga: Blažič z Laboral Kutxo neuspešen v Istanbulu

Turški Anadolu Efes je v 9. kolu evrolige premagal Laboral Kutxo s 95:86. Jaka Blažič je za poražence dosegel 15 točk.

10. december 2015 16.15
10. december 2015 21.01
M. Ž.
M. Ž.

Istanbul - Košarkarji Anadolu Efesa so v devetem kolu evrolige pred domačimi gledalci premagali Laboral Kutxo s 95:86 in vknjižili peto zmago. Pri poražencih je imel vidno vlogo Jaka Blažič, ki je dosegel 15 točk.

V dvoboju ekip, ki sta si že zagotovili napredovanje, so imeli začetno pobudo gostje in prvo četrtino dobili z 21:16, ob polčasu pa je bilo 46:41.

V nadaljevanju so več pokazali gostitelji in tretjo četrtino dobili s 26:20, tako da so pred zadnjo četrtino vodili za točko (67:66).

Laboral Kutxa je po minuti četrtine četrtine zaostajala za štiri (66:70), nato pa z delnim izidom 11:2, pri katerem je Blažič prispeval pet točk, povedla za pet (77:72). Špancem to ni zadostovalo za zmago, saj so Turki pri izidu 78:81 vknjižili deset zaporednih točk in se veselili zmage.

Pri Anadolu Efesu je bil prvi strelec Thomas Heurtel s 25 točkami, Dario Šarić jih je dodal 12.

Pri Laboral Kutxi je bil najučinkovitejši Darius Adams z 20 točkami, Jaka Blažič pa je v slabih 28 minutah vknjižil 15 točk (za dve 3-4, trojke 3-5) in 5 skokov.

Maccabi nadigral Brose Baskets

Izraelski Maccabi je v domači dvorani visoko premagal nemški Brose Baskets s 85:65. Gostitelji so tekmo odločili že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 22:10, nato pa so le še nadzorovali preostanek dvoboja.

Pri domačih je bil prvi strelec Sylven Landesberg z 19 točkami. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Daniel Theis s 13 točkami, Aleksej Nikolić je v slabih devetih minutah dosegel 3 točke (za dve 0-1, za tri 1-2).