Evroliga: Dončiću vidna vloga ob tesni zmagi nad Fenerbahčejem (VIDEO)

Madridski Real z Luko Dončićem je proti Fenerbahčeju vpisal tretjo zmago. Laboral Kutxa s pomočjo Jake Blažiča odpihnila Limoges.

03. december 2015 15.25
03. december 2015 21.54
G. L.
G. L.

Madrid - Šele 16 let šteje Luka Dončić pa mu trener madridskega Reala Pablo Laso že namenja obilno minutažo na evroligaških tekmah, ki odločajo o nadaljnji usodi evropskih prvakov v tej sezoni. Kraljevi klub je tudi s pomočjo mladega Slovenca današnjo tekmo s turškim Fenerbahčejem dobil in se s tretjo zmago vrnil v boj za napredovanje med šestnajst najboljših ekip na stari celini.

Španci so goste iz Turčije po tekmi polni preobratov ugnali z 80:73. Dončić je na parketu prebil dobrih 17 minut in v tem času dosegel šest točk (met za dve 1:2, za tri 0:2, prosti meti 4:4) ter po tri skoke in asistence. Po boljšem začetku Fenerbhačeja, ki je prvo četrtino dobil z 28:18, je slovenski organizator igre na parketu prebil celotno drugo četrtino in bil eden od avtorjev prvega preobrata Madridčanov. Ti so z delnim izidom 14:0 povedli za štiri točke, a nato popustili in dopustili Turkom, da so na glavni odmor odšli s +9 (45:36).

V nadaljevanju so Madridčani spet stopili na plin in se na krilih razpoloženega Sergia Llulla vrnili v vodstvo, ki so ga kljub vmesnim približanjam gostov ohranili do konca. Llull je na koncu dosegel 17 točk, Gustavo Ayon jih je dodal 15, Felipe Reyes pa 13. Pri poražencih je Jan Vesely končal pri 20 točkah in sedmih skokih, 15 točk pa je dodal Bobby Dixon.

Fenerbahče s šestimi zmagami in dvema porazoma ostaja na vrhu skupine A, Real pa se je s tretjo zmago (ob tekmi več) na lestvici priključil Bayernu, Crveni Zvezdi in Strasbourgu. Zmago več ima na drugem mestu ruski Himki z Zoranom Dragićem.

Blažič umirjen ob šovu Baskov

Baskovska Laboral Kutxa, pri kateri uspešno nastopa slovenski košarkarski reprezentant Jaka Blažič, je na domačem terenu s kar 92:56 odpihnila francoski Limoges in se utrdila na drugem mestu v skupini B.

Nekdanji branilec Uniona Olimpije in Crvene zvezde tokrat ni bil med najučinkovitejšimi igralci na parketu. V šestnajstih minutah igre iz igre sploh ni zadel, a je v svojo statistiko vseeno vpisal štiri točke (met za dve 0:1, za tri 0:2, prosti meti 4:4), ki jim je dodal še šest skokov in dve asistenci. Zmaga njegovega moštva ni bila niti za hip vprašljiva. Baski so že po prvi četrtini vodili s kar štirinajstimi točkami razlike (29:15), razlika pa se je do konca tekme le še povečevala.

Kar 23 točk je za domače dosegel Dairius Adams, ki je veliko prispeval tudi v obrambi, saj je tekmecem ukradel kar pet žog. Na napadalni polovici sta mu najbolj zavzeto pomagala Tornike Šengelija (11 točk) in Ioannis Bourousis (10 točk in 10 skokov). Pri gostih je dvomestno število točk (14) zmogel le Leo Westermann.

V skupini B s sedmimi zmagami in le enim porazom vodi Olympiakos (danes je s 73:63 ugnal EA7 Milano) pred Laboral Kutxo, ki ima pet zmag in tri poraze.

Nikolić brez priložnosti

Slovenijo je v najmočnejši evropski košarkarski ligi danes zastopal tudi Aleksej Nikolić, a ob porazu njegovega Bamberga proti moskovskemu CSKA (88:100) ni dočakal priložnosti. Pri Rusih je s 23 točkami blestel Cory Higgins, pri domačih pa je 16 točk dosegel Nicolo Melli.

CSKA je po sedmi zmagi ostal na vrhu skupine D, Nemci pa so s petimi zmagami in tremi porazi trenutno na tretjem mestu.