Evroliga: razpoloženi Dončić poskrbel, da je Žalgiris v Madridu ostal praznih rok

Real Madrid je v enajstem kolu premagal Žalgiris s 96:91, Luka Dončić se je izkazal s 17 točkami.

08. december 2016 19.20
08. december 2016 20.52
M. Ž.
M. Ž.

Madrid - Košarkarji Reala so v enajstem kolu evrolige po napeti končnici premagali Žalgiris s 96:91 in dosegli osmo zmago sezone (vrhunci v spodnjem videu).

Igralec tekme je bil mladi slovenski košarkar Luka Dončić, ki je bil s 17 točkami prvi strelec svoje ekipe (za dve 2:3, za tri 3:5, prosti meti 4:4), imel pa je tudi 4 skoke in 4 podaje (indeks 24).

17-letni Dončić se je na tekmi izkazal v ključnih trenutkih. Ko je Žalgiris dve minuti pred koncem izenačil na 86:86, je prevzel odgovornost na svoja ramena in dosegel dve zaporedni trojki, za konec pa 12 sekund pred iztekom s prostima metoma postavil končni rezultat.

Pri Realu je bil drugi strelec Gustavo Ayon, ki je 14 točkam dodal še 7 skokov, Felipe Reyes je dodal 12 točk.

Pri Žalgirisu je bil najbolj razpoložen Kevin Pangos z 19 točkami.

Tekma je bila sicer vseskozi zelo izenačena. Madridčani so imeli v prvi četrtini več od igre in ob odmoru vodili s 25:22, v drugi četrtini pa je imel pobudo Žalgiris in vodil za največ sedem točk (40:33), a se je Real vrnil in si ob polčasu izboril neodločen izid 49:49.

V tretji četrtini je bil ves čas v ospredju madridski kolektiv in dve minuti pred koncem pobegnil na +9 (71:62), vendar pa je Žalgiris četrtino končal z nizom 7:3 in pred zadnjo četrtino zaostajal za 5 (69:74).

Gostitelji so vodili vse do 35. minute (71:70), nato pa je pri Žalgirisu trojko zadel Lukas Lekavičius in rezultat obrnil v prid gostov. V izenačeni končnici je tekmo v prid Reala odločil Dončić, ki je dosegel osem izmed zadnjih desetih točk svojega moštva in postal junak tekme.

CSKA brez Teodosića in De Cola porazil Emporio Armani

Moskovski CSKA je z 79:64 premagali Emporio Armani Milano in dosegli že svojo deseto zmago (vrhunci v spodnjem videu).

Moskovčani so bili uspešni kljub odsotnosti dveh pomembnih članov, Srba Miloša Teodosića in Francoza Nanda De Coloja.

Pri ruskem moštvu se je med strelce vpisalo kar 11 igralcev, najboljša strelca sta bila Dimitrij Kulagin in Aaron Jackson s po 14 točkami.

Pri Milančanih je bil najučinkovitejši Miroslav Raduljica z 11 točkami, slovenski reprezentant Zoran Dragić je v 26 minutah prispeval 7 točk (za dve 1:2, za tri 0:2, prosti meti 5:6) in 6 skokov.

Emporio Armani je v prvem polčasu še držal stik z Moskovčani. Po prvi četrtini je bilo 23:21 v prid domačinov, ob polčasu pa 38:36 v njihovo korist.

V drugem polčasu se je razmerje obrnilo v prid gostov. Ti so tretjo četrtino začeli z delnim izidom 21:8 in povedli za enajst (57:46), pred zadnjimi desetimi minutami pa so imeli dvanajst točk prednosti (66:54).

Moskovčani so v zadnji četrtini brez težav nadzorovali potek tekme in pet minut pred koncem vodili za visokih dvajset točk (76:56), kar jim je omogočilo miren zaključek.

Evroliga, enajsto kolo

Fenerbahče - Crvena zvezda 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22)

(Udoh 15, Vesely 14; Simonović 14, Jenkins 12)

Emporio Armani Milano - CSKA Moskva 64:79 (23:21, 15:15, 16:30, 10:13)

(Raduljica 11, Hickman in McLean po 10, Zoran Dragić 7 in 6 skokov v 26:05; Kulagin in Jackson po 14)

Real Madrid - Žalgiris Kaunas 96:91 (25:22, 24:27, 25:20, 22:22)

(Dončić 17 točk, 4 skoki in 4 podaje v 25:48, Ayon 14; Pangos 19, Motum 17)

1. CSKA Moskva 11 10 1 1012:906 21 točk

2. Real Madrid 11 8 3 991:891 19

3. Fenerbahče 11 8 3 859:846 19

4. Olympiakos 10 6 4 791:770 16

5. Baskonia 10 6 4 805:795 16

6. Maccabi Tel Aviv 11 5 6 888:894 16