Evroliga: Siena že v prvi četrtini zlomila odpor Uniona Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli še drugi zaporedni poraz, saj jih je v drugem kolu nadigrala Siena (79:57).

27. oktober 2011 18.43
27. oktober 2011 19.40
D. O., Delo.si

Ljubljana - Italijanski prvaki so v drugem kolu evrolige upravičili sloves nespornih favoritev, saj so zlahka prišli do zmage nad Union Olimpijo. Pri Ljubljančanih posebaj razigranega košarkarja nocoj ni bilo, najbolj je izstopal mladi Davis Bertans, ki je dosegel 12 točk, na nasprotni strani pa je bil neustavljiv McCalebb, ki jih je zbral 17.

Zmaji v tej sezoni še niso slavili, saj jih je v prvem kolu v Stožicah ugnala Barcelona. Naslednjo priložnost za prvo zmago bodo imeli varovanci Saša Filipovskega 2. novembra, ko se bodo pred domačimi navijači pomerili s poljskim Assecom Prokomom.

Katastrofalni uvod zmajev

Filipovski je tokrat v prvo peterko postavil Woodsida, Greena, Salina, Vardo in Markoto, ki pa je tekmo pričela katastrofalno. Italijanski prvaki so namreč že po petih minutah igre po zaslugi hitrih protinapadov in trde obrambe vodili s 11:2, edini točki je dosegel Varda.

Ljubljanski strateg je odregiral z minuto odmora, po kateri so zmaji zaigrali s consko obrambo, ki pa ni obrodila sadov. Prednost gostiteljev je namreč še naprej naraščala in po dveh zaporednih trojkah Mossa znašala že visokih 21:2. V zadnjih minutah je igro zapustil Woodside, ki se ni najbolje znašel, vajeti organizacije igre je prevzel Ćapin.

Green je z zadetima prostima metoma znižal na 21:4, a so gostitelji še naprej zadevali kot za stavo - izid četrtine je bil 26:4!

Razigrani Bertans pridno polnil koš Siene

Siena je drugo četrtino pričela z lepo akcijo Zisisa, ki je povišal na 28:4, nato pa so (končno) prišle tudi minute Uniona Olimpije, ki je dosegla osem točk zapored. Najprej sta lepo odigrala Markota in Thompson, sledil je dober prodor mladega Blažiča, nato pa je še trojko zadel Bertans (30:11).

Zmaji so se naposled le bolje kosali z italijanskimi tekmeci, po novi trojki Bertansa (32:16) je minuto odmora takoj zahteval domači strateg Pianigiani, ki se je dodobra razjezil na svoje varovance. Tudi v nadaljevanju so bili Ljubljančani boljši in vztrajno manjšali zaostanek.

16 sekund pred koncem je eden do domačih košarkarjev dobil tehnično napako, kar so zmaji znali kaznovati. Najprej so po prostih metih znižali na 38:27, nato pa je Bertans (10 točk v drugi četrtini) zadel še met v zadnji sekundi in postavil izid polčasa (38:29).

Nov strelski mrk zmajev

Košarkarji Olimpije so se od odmoru le nekaj minut dobro kosali z Italijani, ki pa so nato spet prevzeli pobudo. Pod košem je bil dvakrat uspešen Varda, Markota je eno od lepih akcij zaključil z zabijanjem, tako da so po treh minutah igre zaostajali le še za sedem točk (42:35). A italijanski prvaki so uspeli odgovoriti z delnim izidom 6:0, zato je Filipovski zahteval minuto odmora.

Po krajši prekinitvi so si gostitelji spet priigrali višjo prednost, saj so v naslednjih minutah spet dominirali na domačem parketu in povedli s 57:38. Neustavljiv je bil McCalebb, ki je tudi dobro razigraval soigralce, pri Olimpiji pa je bil izjemno nerazpoložen Green, ki še ni dosegel točke. V zadnji minuti je oba prosta meta zadel Stonerook, nove točke pa je po hitrem protinapadu dosegel McCalebb, izid četrtine pa je z zabijanem postavil Markota (61:40).

McCalebb nadaljeval izjemno serijo

Prve točke v zadnji četrtini je dosegel Blažič, ki je pogumno prodrl pod koš, nad njim je bila storjena osebna napaka, v naslednjem napadu pa je svoj prvi koš na tekmi dosegel Ćapin (61:43). S fenomenalno predstavo je nadaljeval McCalebb, ki je iz igre še ni zgrešil (njegov met 7/7), pravzaprav edino lepo akcijo zmajev v zadnjem delu je uprizoril Bertans, ki je zabil za 63:45. V zadnjih minutah so gostitelji zlahka poviševali svojo prednost in na koncu prišli do visoke zmage s 79:57.