Fiba izbrala najlepše poteze svetovnega prvenstva

Mednarodna košarkarska zveza je objavila video z desetimi najboljšimi akcijami svetovnega prvenstva v Španiji.

15. september 2014 14.14
Spain Basketball World Cup

Madrid − V Španiji se je včeraj končalo svetovno prvenstvo v košarki, na katerem je reprezentanca ZDA v finalu premagala Srbijo in osvojila svoj peti naslov prvaka.

Pri Mednarodni košarkarski zvezi (Fiba) so po končanem tekmovanju objavili video z desetimi najlepšimi potezami, ki si ga lahko ogledate v zgornjem videu.

Prireditelji so po finalni tekmi podelili nagrade najboljšim košarkarjem prvenstva. Za najkoristnejšega igralca je bil razglašen Američan Kyrie Irving, ki je imel povprečje 12,1 točke, 3,6 podaje in 2,1 na skoka na tekmo.

V najboljšo peterko so bili poleg njega uvrščeni še Srb Miloš Teodosić, Francoz Nicolas Batum, domačin Pau Gasol in Američan Kenneth Faried.

Slovenska reprezentanca je prvenstvo končala na sedmem mestu.