Goran Dragić in Miami neustavljiva

S košema s prostih metov Jimmyja Butlerja ob izteku časa je Miami v polfinalu končnice NBA v vzhodni konferenci še drugič premagal Milwaukee.

03. september 2020 06.39
03. september 2020 07.13
Sijajne igre Gorana Dragića v mehurčku v Orlandu so košarkarje Miamija popeljale že do druge zmage v končnici NBA v vzhodni konferenci proti Milwaukeeju. FOTO: Kim Klement/USA TODAY Sports
STA, G. N.
STA, G. N.
Ljubljana - Slovenski košarkar Goran Dragić je bil sinoči s 23 točkami prvi strelec Miamija, ki je v polfinalu vzhodne konference lige NBA že drugič premagal Milwaukee in to v zadnji sekundi tekme s 116:114. Naslednja tekma bo v petek.

Za Dragića je bila sinočnja tekma že šesta zaporedna v končnici z več kot 20 točkami, poleg tega pa je imel še pet skokov in štiri podaje.

Na prvi tekmi v ponedeljek je bil Dragić s 27 točkami drugi strelec ekipe za Jimmyjem Butlerjem, ki je s 40 točkami dosegel rekord kariere v NBA.

Butler je tokrat dosegel 13 točk, ob tem zadnji dve odločilni za zmago s prostima metoma ob izteku časa za igro, ko je že kazalo, da bo morda potreben podaljšek.

Miami je večino tekme vodil in v prvem polčasu je največja prednost znašala 13 točk. Milwaukee se je vrnil v tekmo v tretji četrtini, ko je s košem Brooka Lopeza 4 minute in 22 sekund pred koncem četrtine izenačil na 78 proti 78.

Goran Dragić: »Obramba, obramba, obramba«

Kar eno uro je trajala novinarska konferenca, na kateri je imel glavno besedo Goran Dragić. »V zadnji četrtini smo imeli že 10 točk naskoka, a smo vso prednost zapravili. Vesel sem, ker je bila tekma res izjemno težka. Ko se je poškodoval Andre Iguodala, je vstopil Derrick Jones Jr. in se je odlikoval v obrambi. Naša odlika je odlična obramba, tudi ko ne gre v napadu, smo zbrani v obrambi. Zaprli smo raketo, še vedno pa lahko delamo manj osebnih napak,« je povedal kapetan evropskih prvakov iz leta 2017.

Milwaukee je v drugem polčasu vodil le enkrat in to 11 minut in 44 sekund pred koncem tekme, ko je Kyle Korver zadel trojko. Vendar pa je nato Dragić nemudoma vrnil uslugo in Miami je ponovno prevzel nadzor.

Milwaukee je do konca tekme uspel izenačiti na 114 proti 114, nakar je Butler zadel oba prosta meta in Miami sedaj do napredovanja v finale vzhodne konference oziroma polfinale končnice NBA ločita le še dve zmagi.

Izzivalec LA Lakers je Houston

Napeta sedma tekma med Houstonom in Oklahomo je v polfinale zahodne konference popeljala teksaško moštvo. S 104:102 je premagal Oklahomo in se bo zdaj pomeril z LA Lakers. Prva tekma bo v soboto ob 3.10.

Prvi zvezdnik Houstona James Harden je imel zelo slab strelski večer. Prispeval je le 17 točk. V odločilnem trenutku je pri izidu 103:102 z blokado meta za tri točke Luguentza Dorta precej popravil vtis. Dort je na začetku sezone igral še v razvojni ligi, sinoči pa je uprizoril življenjsko predstavo. »Raketam« je nasul 30 točk, zadel je kar šest trojk, a pet sekund pred koncem je njegov poskus meta za tri točke z leve strani blokiral najslavnejši košarkarski bradač.

image
Houstonov ostrostrelec James Harden je imel slab strelski večer. FOTO: Mike Ehrmann/AFP

Dončić ob 15.000 ameriških dolarjev, Morris pa ob 35.000

Disciplinska komisija lige NBA je Luko Dončića kaznovala s 15.000 ameriškimi dolarji kazni. Košarkar Dallasa je kazen prejel, ker je vrgel žogo v sodnika na šesti tekmi prvega kola končnice proti LA Clippersom. V tretji četrtini je 21-letni Ljubljančan tudi prejel tehnično napako.
Kazen je doletela tudi Marcusa Morrisa, ki je na isti tekmi udaril Dončića ob koncu prve četrtine in si prislužil izključitev. Plačati bo moral 35.000 $.

Izida
polfinale vzhodne konference

Milwaukee (1) : Miami (5) 114:116 – 0:2

(Antetokounmpo 29 – met iz igre 18:10, 14 skokov, Middleton 23 in 8 podaj, B. Lopez in Bledsoe po 16, Hill 14, Korver 6, Matthews in Williams po 4, Connaughton 2; Dragić 23 – 18:8, za tri točke 8:4, prosti meti 4:3, 5 skokov in 4 podaje v 34 minutah, Herro 17, Crowder 16, Adebayo 15 in 9 skokov, Butler in Robinson po 13, Olynyk 11, Iguodala 4, Jones Jr. in Nunn po 2.

Sedma tekma 1. kola končnice zahodne konference

Houston (4) : Oklahoma  (5) 4:3 104:102 – 4:3

(Gordon 21, Covingron 21 in 10 skokov, Westbrook 20 – met iz igre 20:9, 9 skokov, Harden 17 – 15:4, za tri 9:1, 9 podaj, Green 13, House Jr. 7, Tucker 5; Dort 30 – 21:10 ,za tri 12:6, Paul 19, 12 podaj in 11 skokov, Gilgeous Alexander 19, Schröder 12, Adams 10 in 9 skokov, Bazley 6, Gallinari 4, Noel 2.