Helios in Elektra že v polfinalu pokala Spar

S tekmo med Heliosom in Šentjurjem se je v Škofji Loki začel zaključni košarkarski turnir pokala Spar. V polfinale se je z zmago s 83:62 uvrstil Helios, po zmagi nad Šoštanjem s 61:57 pa tudi Elektra.

10. februar 2011 21.16
Š. Ro., delo.si
Škofja Loka - Prva polfinalista zaključnega turnirja pokala Spar sta Helios in Elektra. Domžalčani so v četrtfinalu prepričljivo premagali Šentjur (83:72), Šoštanjčani pa so bili v izenačeni tekmi in podaljšku boljši od Hopsov Polzele z 61:57. Drugi polfinalni par bo znan v petek, ko se bosta ob 18. uri v Škofji Loki najprej pomerila Union Olimpija in Krka, nato pa še Geoplin Slovan ter Zlatorog (20.30), poroča STA.

Helios brez težav mimo Šentjurja

Varovanci trenerja Rada Trifunoviča so bili vseh štirideset minut boljši tekmec. Srečanje so odprli z vodstvom 16:2, ki ga do konca niso izpustili iz rok. Šentjur se je sicer ob zaključku prve četrtine približal na deset točk zaostanka, na odmor je odšel z minus 7, vendar pa so Domžalčani v drugem delu znova pohodili plin in si zmago zagotovili že mnogo pred končnim zvokom sirene.

V dresu Heliosa je prvič zaigral Američan Benjamin Eugene Raymond (23 let, 198 centimetrov), ki je v 23 minutah s 13 točkami (met iz igre 5:9) povsem zadovoljil zahteve trenerja Trifunoviča, medtem ko njegov kolega na drugi strani Damjan Novakovič s predstavami svojih varovancev ni bil ravno navdušen. Dejan Hohler je sicer dosegel 15 točk, prvi strelec ekipe Teo Šimović je precej zaostal za svojim povprečjem v ligi Telemach, drugi strelec moštva Američan Dwayne Keith Harmason pa je zaradi družinskih zapletov odpotoval v ZDA.

Helios - Šentjur 83:62 (27:17, 41:34, 61:43)

* Dvorana Poden, gledalcev 200, sodniki: Kolar, E. Javor (oba Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).
* Helios: Besedič 2, Person 10 (5:6), Raymond 13 (2:2), Korošec 4 (2:2), Mali 17, Zagorc 2 (2:2), Bubnič 10, Pašalić 8 (2:3), Petrovič 6 (1:2), Prepelič 6 (4:4), Lekič 5 (1:2).
* Šentjur: Hohler 15 (5:5), Oset 2, Šimović 9 (1:6), Sebič 2, Ručigaj 3, Držić 3 (3:4), Pelc 4, Jovanovič 3 (1:4), Soldo 8, Ferme 13.
* Prosti meti: Helios 19:23, Šentjur 10:19.
* Met za tri točke: Helios 10:25 (Mali 5, Bubnič 2, Petrovič, Raymond, Person), Šentjur 4:19 (Hohler 2, Ručigaj, Ferme).
* Osebne napake: Helios 20, Šentjur 25.
* Pet osebnih: Pelc (36.).

Bolj napeto med Elektro in Šoštanjem

Za razliko od prvega četrtfinala je bil drugi obračun prvega dne štiridnevnega finalnega turnija v dvorani Poden veliko bolj negotov in rezultatsko zanimiv. Ekipi sta bili sicer napadalsko sila nerazpoloženi, saj so bili koši na obeh straneh redki - v prvem delu sta ekipi skupaj zadeli vsega 17 metov iz igre, razlika pa posledično ne več kot koš ali dva za eno oziroma drugo moštvo.

Prvo zaključno žogo za zmago je imela Elektra, vendar je v rednem delu ni izkoristila. Ko je Boris Jeršin dobre tri minute pred koncem zadel trojko ob table za 49:44, so bili varovanci Dušana Hauptmana namreč na dobri poti do zmage, vendar do konca tekme niso več dosegli koša. Pa čeprav je imel tri sekunde pred zaključkom Jeršin dva prosta meta, ki jih je zgrešil.

V podaljšku Šoštanjčani napake niso ponovili. Vodili so vseh pet minut, odločilno prednost za uvrstitev v polfinale pa so si priigrali v zadnji minuti. Srečanje je bilo odločeno, ko je najboljši igralec pri Elektri Salih Nuhanović (17 točk, 12 skokov), zadel za 56:51.

Elektra - Hopsi Polzela 61:57 (12:10, 24:25, 41:40, 49:49).

* Dvorana Poden, gledalcev 200, sodniki: Špendl (Maribor), Kovačič, Krejič (oba Kranj).
* Elektra: Horvat 4 (4:8), Vidovič 6 (1:2), Jeršin 10 (3:8), Bilić 5, Lelić 8, Miljković 11 (3:3), Nuhanović 17 (5:11).
* Hopsi Polzela: Kobale 12 (4:5), Mijajlović 17 (4:4), Podvršnik 1 (1:2), Sebič 7, Vrsaljko 6, Sviridov 2, Godler 2, Thondique 10 (0:2).
* Prosti meti: Elektra 16:32, Hopsi Polzela 9:13.
* Met za tri točke: Elektra 5:21 (Lelić 2, Vidovič, Jeršin, Bilić), Hopsi Polzela 4:17 (Kobale 2, Mijajlović, Sebić).
* Osebne napake: Elektra 17, Hopsi Polzela 29.
* Pet osebnih: Mijajlović (40.).