Krka in Rogaška hitropotezno v polfinale

Tri kola pred koncem košarkarske lige za prvaka znana prva udeleženca končnice, Union Olimpija na robu prepada.

20. april 2017 02.09
Eduardo Brozovič

Ljubljana – Liga Nova KBM za prvaka se kljub nekajtedenskemu pričakovanju zasuka nadaljuje v enakem ritmu, zato so si košarkarji Krke in Rogaške že tri kola pred koncem zagotovili mesto v polfinalu končnice. Slatinčani so sinoči še tretjič v sezoni ugnali Union Olimpijo, ki ji po novem porazu grozi, da bo končala sezono že 29. t. m.

Vrnitev Nikole Jankovića je resda okrepila samozavest ljubljanskim košarkarjem, toda v Tivoliju je bolje začela Rogaška z razpoloženim organizatorjem igre Darwinom Davisom, ki je vnovič zasenčil Brandona Jeffersona. Šele po njenem vodstvu s 15:6 so na svoj račun prišli tudi gostitelji, prevzeli rezultatsko pobudo pri 18:17 in si po zaslugi učinkovitega Devina Oliverja priigrali prednost 51:43, čeprav jim meti za tri točke niso šli dobro od rok. Do polčasa so zgrešili vseh devet poskusov (na koncu 3:21), ob tem pa so imeli težave pri skoku, ki so ga Štajerci dobili s 36:26. Oliver je že v prvih treh četrtinah dosegel 27 točk, dve več kot na kateri koli drugi tekmi prvenstva, a ni imel niti približno podobno »vročega« soigralca, zato je Rogaška z večjim naborom dejavnih mož ohranila stik in v 34. minuti znova prevzela vodstvo s 66:64.

Union Olimpija je zadnjič vodila z 71:69, v finišu pa so bili vnovič spretnejši gostje s koši Mihe Fona in Tadeja Fermeta. »Tekma je imela različna obdobja. Kljub vsemu smo prišli do zadnjih minut v izenačenem položaju, Olimpija pa se je pod pritiskom nujno potrebne zmage zlomila in nam prepustila obe točki,« je ocenil trener zmagovalcev Damjan Novaković.

Po treh zaporednih uspehih so Hopsi podjetno pričakali tudi vodilne na lestvici, čeprav jih v tej sezoni še niso premagali. V prvem polčasu res ni kazalo, da bodo še petič zapored klonili proti Krki, saj so z Jakobom Čebaškom na čelu vodili z 19:11 in 31:23. Toda pokopala jih je tretja četrtina. Pri rezultatu 48:47 je dobil krila branilec novomeškega moštva Ron Curry, ki je v tem delu tekme dosegel 16 točk in zadel štiri trojke. Z nizom 15:0 so gostje prišli do lepega naskoka, ki ga niso izpustili iz rok, čeprav so se Polzelani v 33. minuti približali na 60:64. Curry (na koncu za tri točke 7:9), ki je z 31 točkami za deset točk prekosil svoj rekord v DP, Marko Luković in Žiga Dimec so preprečili dramatičen finiš dvoboja, v katerem je Krka metala trojke kar 14:29 (Hopsi 9:31) in dobila skok z 42:32 (Dimec 10). Trener Hopsov Boštjan Kuhar je priznal: »Tekmo smo izgubili v tretji četrtini, v kateri nismo našli odgovora za agresivno obrambo gostov. Krka je imela izreden strelski dan, toda razloga za naš poraz tičita tudi v obrambi pri metih z razdalje in izgubljenem skoku.«

Tudi Zlatorog se je po dveh porazih močno približal končnici. Ob polčasu je že imel 12 točk naskoka, a se je moral pošteno potruditi, saj se je odpisani in zato sproščeni Helios približal na 54:56 in se vrnil med žive tudi po zaostanku s 54:65. Pri 71:67 minuto pred koncem sta odločilna koša dosegla Miloš Miljković in Ramo Rizvić.

Hopsi Polzela : Krka 67:81 (53:64, 41:38, 26:20)

Dvorana Polzela, gledalcev 800, sodniki Krejić (Kr), Špendl (Mb) in E. Javor (Lj).

Hopsi Polzela: Držić 2, Bukovič 3, Ćup 12 (1:2), Hodžić 12 (2:2), Rogelja (2:3), Kosič 4, Vasilić 9 (2:2), Čebašek 19 (3:4); Krka: M. Rebec 4, Curry 31 (2:2), Rojc 6 (4:5), Jukić 3, Dimec 7 (1:2), Čebular 11, Bunić 2, Elliott 2, Luković 15.

Union Olimpija : Rogaška 75:77 (61:57, 41:38, 16:17)

Dvorana Tivoli, gledalcev 500, sodniki Petek, Vučković (oba Mb) in Zupančič (Lj).

Union Olimpija: Oliver 33 (7:8), Mulalić 10 (3:4), Pelko 2, Janković 13 (1:2), Jefferson 4, Hrovat 13 (11:13); Rogaška: Ferme 11 (4:4), Johns 10 (2:4), Đuranović 6, Fon 14 (2:2), Šantelj 2, Davis (5:8), Grušovnik 2, Drobnjak 9 (0:2).

Zlatorog : Helios Suns 74:67 (59:54, 46:34, 22:12)

Dvorana Tri lilije, gledalcev 200, sodniki Nedović (Kr), Gajšek (Podčetrtek) in Rener (Kp).

Zlatorog: Tratnik 22 (0:1), Krušič 12, Rizvić 7 (1:2), Barič 10 (2:3), Durnik 2, Miljković 4 (0:4), Špan 14 (1:2), Rubinštejn 3; Helios Suns: Močnik (4:4), Oman 13 (3:4), Vesel 2, Klavžar 4, Atanacković 11 (6:6), Bolčina 23 (4:4), Vončina 10 (0:1).

Vrstni red: Krka in Rogaška po 6:1, Zlatorog 4:3, Hopsi Polzela 3:4, Union Olimpija 2:5, Helios Suns 0:7.

Liga za obstanek, 7. kolo - Tajfun : Portorož 78:51 (60:37, 43:30, 24:12 - Sarajlija 9, Grant 4, Brodnik 6, Maček 5, Sebič 7, Jereb 3, Fifolt 16, Ejup 4, Spicer 10, Miković 12, Banić; 2; Hvalec 3, Borse 7, A. Cvetičanin 8, Pišot 6, L. Cvetičanin 3, Katonar 10, Radanovič 14), Šenčur GGD : LTH Castings 77:80 (65:57, 41:37, 21:20 - Novak 5, Jeršin 9, Pajić 13, Pavič 28, Hadžifejzović 3, Karavdić 5, J. Rebec 9, Varagić 5; Grubelič 14, Sajevic 16, Grum 17, Bošnjak 12, Čučović 9, Stopar 12); odigrano v torek - Terme Olimia : Sixt Primorska 75:90 (61:63, 40:41, 17:22); vrstni red: Sixt Primorska 15:3, Tajfun 12:5, Šenčur GGD 12:6, Terme Olimia 8:9, LTH Castings 6:12, Portorož 1:18.