Krka izgubila tekmo in Simona Petrova

Košarkarji Krke so v tekmi 25. kroga lige NLB doma izgubili proti Partizanu z 62:72 (16:26, 33:38, 47:55). Bolj kot poraz boli dejstvo, da so tik pred koncem tekme na nosilih odnesli poškodovanega Simona Petrova. Po prvih informacijah si je zlomil piščal desne noge, zato so ga takoj operirali.

12. marec 2011 20.28
R. T., delo.si
Krka - Partizan 62:72 (16:26, 33:38, 47:55)

Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 2550, sodniki: Muhvić, Herceg, Anzulović (vsi Hrvaška).

Krka: Ikonić 8 (2:2), Petrov 3, Murič 2, Pavič 4 (0:2), Djordjević 14 (4:5), Dragić 7 (1:2), Booker 16 (3:4), Krivec 4 (2:4), Drobnjak 4.

Partizan: Jerrells 18 (3:4), Kecman 17 (3:3), Klobučar 2, Lučić 5 (3:4), Katić 5 (3:4), Jawai 2 (0:1), Božić 6, Gist 11 (1:1), Vesely 6.

Prosti meti: Krka 12:19, Partizan 13:17.

Met za tri točke: Krka 4:14 (Ikonić 2, Booker, Petrov), Partizan 9:24 (Kecman 4, Jerrells 3, Božić 2).

Osebne napake: Krka 22, Partizan 24.

V Novem mestu sta se srečali vodilni ekipi lige, ki sta si obe že zagotovili nastop na zaključnem turnirju v Stožicah. Tako je tekma odločala le o vrstnem redu, z zmago bi si Novomeščani močno približali prvemu mestu po rednem delu. A do nje niso prišli. Partizan je bil zasluženo boljši, imel večji del reči v svojih rokah in se po zmagi izenačil s Krko po številu točk, ker pa je bila to njihova druga zmaga v medsebojnih tekmah, so jo na lestvici tudi prehiteli.

Košarkarji Partizana so v prvem polčasu vodili od začetka do konca. Tekmo so odprli z izidom 4:0, po izidu 11:12, pa so z delnim izidom 10:0 ušli že 11 točk. V tem obdobju je Novomeščanom težave povzročal predvsem Dušan Kecman, ki je že v prvi četrtini - končala se je z izidom 16:26, dosegel 11 točk. V tem delu so gostje iz Beograda zgrešili le en met za dve točki, štiri za tri točke, v prostih metih so bili stoodstotni, prepričljivo so dobili tudi skok.

A tako uspešna statistika se ni mogla nadaljevati. Gostitelji so v nadaljevanju izboljšali obrambo in goste začeli loviti. Lov je začel Chris Booker, Dušan Djordjević pa je bil tisti, ki je s polaganjem izid izenačil na 32. točki. Nato so imeli Slovenci nekaj priložnosti za vodstvo, toda njihovo neučinkovitost so tekmeci kaznovali, ter si v končnici spet priborili pet točk prednosti.

Toda na začetku drugega polčasa štiri minute niso dosegli koša, s tem pa ponudili Krkašem, da vendarle preidejo v vodstvo. Djordjevič je zadel met za tri točke, Goran Ikonić je izenačil na 38:38, Smiljan Pavič pa je bil tisti, ki je domače popeljal v vodstvo. Toda gostje so hitro reagirali. Že v naslednjem napadu je Petar Božič zadel za tri točke, kar je tehtnico spet prevesilo na beograjsko stran.

Nekaj trenutkov pozneje so spet vodili za devet točk (51:42). Domačim je nekajkrat še uspelo priti na šest točk zaostanka (58:64), toda pet zaporednih točk Partizana je razblinilo upanje za novomeški uspeh.