Krka prepričljivo premagala Zadar, Olimpiji tesna zmaga v Podgorici

Košarkarji Krke se z zanesljivimi in čvrstimi koraki približujejo uvrstitvi na zaključni turnir lige NLB. Štiri kroge pred koncem rednega dela so zabeležili jubilejno petnajsto zmago, s katero ostajajo na vrhu razpredelnice.

26. februar 2011 18.51
Š. Ro., delo.si
Novo mesto - Košarkarji Krke so v 22. krogu lige NLB premagali Zadar z 92:64 (34:11, 49:29, 73:44), poroča STA. To je za Novomeščane že peti zaporedni uspeh v ligi NLB, zadnjeuvrščeni Zadar pa čaka še kako težak boj za obstanek v jadranski druščini.

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so bili vsaj za razred boljši od zasedbe iz Dalmacije. Vse dvome o zmagovalcu so rešili že v uvodni četrtini; do 7. minute so si nabrali dvajset točk prednosti (23:3), prvih deset minut igre pa so zaključili z rezultatom 34:11. Preostanek srečanja je bila tako le še formalnost.

Pri Krki je kar šest igralcev doseglo dvomestno število točk. Izstopal je Zoran Dragić, ki je v uvodni četrtini zabeležil 13 točk, na koncu 16, sledili pa so mu: Edo Murič 15, Jure Balažič 14, Smiljan Pavič 12, Chris Booker 11 in Bojan Krivec 10.

V preostalih štirih tekmah, ki so na sporedu do 15. marca, se bo Krka doma pomerila z Budućnostjo in Partizanom, v gosteh pa jo čakata Cibona in Hemofarm.

Krka - Zadar 92:64 (34:11, 49:29, 73:44)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1700, sodniki: Belošević, Nešković, Glišić (vsi Srbija).
* Krka: Ikonić 4 (1:2), Murič 15, Pavič 12, Djordjević 8, Dragić 16 (2:3), Booker 11 (1:3), Krivec 10 (5:7), Drobnjak 2, Balažič 14 (2:2).
* Zadar: Car 8 (3:4), Batur 11 (2:2), Dundović 2, Marčinković 9, Olivari 2, Ivanov 6, Downey 9 (1:2), Brown 13 (1:1), Bilan 4 (2:4).
* Prosti meti: Krka 11:17, Zadar 9:13.
* Met za tri točke: Krka 5:17 (Balažič 2, Ikonič, Murič, Krivec), Zadar 3:19 (Car, Batur, Marčinković).
* Osebne napake: Krka 18, Zadar 18.
* Pet osebnih: /.

Ilievski za tesno zmago v Podgorici

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili zelo pomembno zmago proti neposrednemu tekmecu za uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice, ko so gosteh so po dramatični tekmi premagali Budućnost, poroča STA.

Ljubljančani so proti Budućnosti vodili le trikrat v vseh štiridesetih minutah. Vmes so bili kar nekajkrat na robu visokega poraza, saj so imeli brez Saša Ožbolta, ki ima težave z gležnji, veliko preglavic tako v obrambi kot napadu. Iz zagat so Union Olimpijo reševali mladi Jan Špan (met iz igre 3:3), novinec Davis Bertrans (trojke 2:3, 8 točk), kapetan Goran Jagodnik, ki je v ključnih trenutkih zadel dve zaporedni trojki, ter zanesljivi Vlatko Ilievski (19 točk, trojke 4:5, 6 podaj).

Union Olimpija je v Podgorici izvedla podvig v slogu že nekajkrat videnih v tej sezoni. V zadnjih 14 minutah je nadoknadila 13 točk zaostanka (52:39) in se v 34. minuti po trojki 19-letnega Latvijca Bertransa prvič na srečanju prebila v vodstvo.

A to še ni bilo vse. Ljubljančani so tri minute kasneje znova zaostali za sedem točk. Na sceno je stopil Jagodnik in po njegovi drugi zaporedni trojki je Union Olimpija minuto in pol pred koncem znova povedla (69:68). Za zadnje vodstvo in hkrati zmagoviti točki pa je s črte prostih metov 13 sekund pred koncem poskrbel Ilievski.

Ljubljančani so se tako štiri kroge pred koncem rednega dela uvrstili med prve štirimi ekipe v ligi NLB, na roko pa jim tudi razpored zadnjih štirih nastopov, ki se bodo zvrstili v desetih dneh do 16. marca. V naslednjem krogu (6. 3.) jo čaka zahtevno gostovanje pri Zagrebu, ki prav tako naskakuje zaključni turnir, nato bo doma gostila češki Nymburk, odšla na gostovanje k Crveni zvezdi ter redni del zaključila doma proti Radničkemu.

Budućnost - Union Olimpija 70:71 (22:15, 38:32, 56:52)

Podgorica, 26. februarja (STA) - Košarkarji Uniona Olimpije so v 22. krogu lige NLB premagali Budućnost z 71:70 (15:22, 32:38, 52:56).

* Dvorana Morača, gledalcev 1500, sodniki: Dožai (Hrvaška), Obradović (BiH), Obrknežević (Srbija).
* Budućnost: Šćekić 8, Mihailović 2, A. Popović 10 (2:2), Otašević 4 (2:2), Dragičević 14 (6:7), Simonović 13 (3:4), Dubljević 5, Mitrović 2, Šehović 12 (6:8).
* Union Olimpija: Špan 7, Ilievski 19 (3:3), Boisa 2, Gregory 6, Jagodnik 8, Šermadini 6 (4:4), Pinkney 6 (1:2), Markota 7 (1:2), Bertrans 8, Udrih 2.
* Prosti meti: Budućnost 19:23, Union Olimpija 9:11.
* Met za tri točke: Budućnost 3:17 (Simonović 2, Dubljenović), Union Olimpija 10:17 (Ilievski 4, Bertrans 2, Jagodnik 2, Špan, Pinkney).
* Osebne napake: Budućnost 20, Union Olimpija 25.
* Pet osebnih: Jagodnik (39.)