Krka in Sixt Primorska finalista lige Aba2

Košarkarji novomeške Krke so s 86:82 ugnali domači Borac, Sixt Primorska pa je bila z 88:64 boljša od Vršca.

03. april 2018 23.47
L. Z., STA
L. Z., STA
Čačak - Srbski Čačak te dni gosti zaključni turnir druge jadranske lige Aba2. V prvem drevišnjem polfinalnem dvoboju sta se pomerila domači Borac in novomeška Krka. S 86:82 (21:24, 39:47, 64:63) se je uvrstitve v finale veselila Krka. V drugem polfinalu je koprski Sixt Primorska premagal Vršac z 88:64 (16:22, 48:42, 66:54).

Krka je pred 2500 gledalci po zaostanku sedmih točk ob polčasu pomembno razliko naredila v tretji četrtini, ki jo je dobila s kar 25:16 in znala nalet zadržati tudi v zadnjih desetih minutah.

Za Borac je Nikola Pešaković prispeval 21 točk, v dresu Krke pa je Paolo Marinelli dosegel 20 točk, a so Novomeščani imeli razpoloženih precej igralcev, saj jih je kar pet doseglo deset točk ali več.

Na drugi tekmi je Sixt pred 1000 gledalci slabše začel tekmo, nato pa v drugi četrtini stopil na plin in že polčas dobil s šestimi točkami prednosti. V nadaljevanju so Primorci še povečali prednost in se veselili preboja v slovenski finale.

Za Sixt je bil prvi strelec Tadej Ferme, ki je dosegel 17 točk, medtem ko je bil v Vršcu najuspešnejši Dordje Simeunović s 14 točkami.

Krka in Sixt se bosta v sredo pomerila v finalu (19.00), nagrada za zmago pa bo napredovanje v prvo jadransko ligo.