Liga ABA: Union Olimpija do šeste zaporedne zmage, poraza Krke in Heliosa

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo z zmagovitim nizom, v 6. kolu so Radnićki odpravili s 85:70.

05. november 2011 17.50
05. november 2011 18.05
D. O., Delo.si

Domžale - Košarkarji Heliosa so doživeli šesti poraz v ligi ABA, drugega v nizu na domačem parketu. Proti zagrebški Cedeviti, ki je v dosedanjih petih krogih klonila le v Stožicah, so bili varovanci trenerja Zmaga Sagadina brez pravih možnosti za presenečenje, tako da bodo morali še počakati na prvo zmago v novi sezoni, piše STA.

Neuspešen večer so imeli tudi košarkarji Krke, ki so klonili proti Budućnosti. Precej bolj uspešni pa so v regionalnem tekmovanju košarkarji Uniona Olimpije, ki so prišli do šeste zaporedne zmage, tokrat so bili boljši od ekipe Radnićki (85:70). Ljubljančani so glavni del naloge opravili v prvem polčasu, v katerem so si nabrali dovolj visoko prednost, da je gostje iz Kragujevca kljub obupnim poskusom v nadaljevanju niso uspeli izničiti. Najbolj razigrana pri zmajih sta bila Deon Thompson (17 točk, 9 skokov, indeks 25) in Aleksandar Ćapina(14 točk, 4 podaje).

Cedevita za razred boljši tekmec

Glede na to, da je Cedevita v prejšnjem krogu premagala evroligaški Zagreb s kar 46 točkami razlike, so jo Domžalčani še dobro odnesli. Bili so sicer vseskozi v zaostanku - že na začetku 11:22, vendar pa so si Zagrebčani visoko končno razliko priigrali šele v zaključku srečanja.

Helios je po treh četrtinah zaostajal vsega sedem točk, kar je stratega Cedevite Dražena Anzulovića prisililo k bolj zavzetemu pristopu. Tako so njegovi varovanci v dveh minutah prišli na 65:50 in se prav v zadnji minuti prebili do najvišje prednosti na tekmi. Slovenski reprezentat Matjaž Smodiš je za Cedevito prispeval 11 točk.

Domžalčani bodo v naslednjih štirih krogih kar trikrat gostitelji. Prihodnji teden bo v dvorani Komunalnega centra nastopila Crvena zvezda, nato bodo igrali v Zagrebu, serijo petih domačih tekem v šestih krogih pa bodo zaključili proti Zlatorogu in Radničkemu.

Novomeščanom zmanjkalo časa za preobrat

Košarkarji Krke po šestem krogu lige ABA ostajajo pri eni zmagi, ki so jo dosegli v prejšnjem krogu doma proti Hemofarmu. Želja, da bi tej sledila še prva v gosteh, je bila neuresničljiva, saj so Novomeščani preslabo odigrali prve tri četrtine tekme, tako da visokega zaostanka v zadnjih desetih minutah niso uspeli izničiti, piše STA.

V zadnji minuti tekme je Krka po nizu točk Zorana Dragića prišla vsega na tri točke zaostanka, popoln preobrat pa je s črte prostih metov preprečil Bojan Krstović.