Liga ABA: Krka s Pavičem do prve zmage

Košarkarji Krke so v 5. krogu lige ABA premagali Hemofarm z 81:74 (23:24, 43:34, 59:53).

29. oktober 2011 19.22
29. oktober 2011 19.43

Novo mesto - Košarkarji Krke so v ligi ABA le vpisali prvo zmago. Potem ko dvakrat izgubili pred domačimi gledalci (Maccabi, Široki Brijeg) in na zahtevnih gostovanjih pri Ciboni ter Partizanu, so tokrat v dvorani Leona Štuklja premagali Hemofarm iz Vršca, poroča STA.

Novomeščani so odločilni korak k zmagi naredili na začetku zadnje četrtine, ko so z nizom košev najboljšega strelca tekme in kandidata za naziv MVP tega kroga Smiljana Paviča odbili poskus preobrata Hemofarma in si zagotovili dovolj visoko prednost za mirno končnico. Pavič je dosegel 21 točk, zbral 14 skokov, imel po dve blokadi in podaji, kar mu je skupaj naneslo statistični indeks 34.

Tekma je bila prvih petnajst minut povsem izenačena, nato pa je Krki uspel prvi omembe vreden delni izid in vodstvo 37:31. Razliko so domači v uvodnih minutah nadaljevanja povišali na 49:36, nato pa nerazumljivo popustili in gostom dovolili, da so se pred zadnjo četrtino približali na vsega točko zaostanka. Vsi dvomi o zmagovalcu so bili rešeni do 34. minute, ko je prednost Krke znova narasla na 69:55.

V šestem krogu bodo Novomeščani gostovali v Podgorici, naslednjo domačo tekmo pa bodo igrali 12. novembra proti Unionu Olimpiji.

Krka - Hemofarm 81:74 (23:24, 43:34, 59:53)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1200, sodniki: Muhvić, Fordo, Radujković (vsi Hrvaška).
* Krka: Djurković 4 (2:6), Rojc 4 (2:2), Murić 7, Pavič 21 (3:3), Stinson 10 (2:2), Dragić 11 (1:4), Krivec 4 (2:3), Balažič 7 (2:2), Baxter 6, Jordan 7 (1:1).
* Hemofarm: Lambić 4, Maraš 13 (3:3), Mitrović 6, Otašević 19 (3:4), Šutalo 10 (2:2), Savović 9 (3:5), Pantić 4, Jeremić 4 (1:2), Petrović 3 (1:1), Nešović 2.
* Prosti meti: Krka 15:23, Hemofarm 13:17.
* Met za tri točke: Krka 4:18 (Stinson 2, Murić, Balažič), Hemofarm 5:18 (Otašević 4, Jeremić).
* Osebne napake: Krka 22, Hemofarm 24.
* Pet osebnih: Jordan (34.), Pantić (36.).