Liga ABA: košarkarji Uniona Olimpije v zaključku premagali Krko

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu lige ABA premagali Krko z 80:78, Laščani pa s 85:86 izgubili proti Zagrebu.

12. november 2011 18.28
Š. Ro., Ti. Kr., Delo.si

Novo mesto, Laško - Košarkarji Uniona Olimpije tudi po sedmem krogu in velikem slovenskem derbiju v Novem mestu ostajajo neporaženi v ligi ABA. Tekmo v dvorani Leona Štuklja so dobili po velikem preobratu v zadnji četrtini, zahvaljujoč šestim zaporednim trojkam in odločilnem košu Roberta Rothbarta dobro sekundo pred koncem tekme, piše Slovenska tiskovna agencija.

Za Ljubljančane je to lepa popotnica na štiri zaporedna gostovanja v evroligi in ligi ABA (Unics Kazan, Maccabi Tel Aviv, Barcelona, Cibona), Novomeščani, ki ostajajo pri eni zmagi, pa so razočarali zveste privržence na generalki pred uvodnim nastopom v evropskem pokalu v torek proti Lietuvos Rytas, ki jo vodi prav njihov bivši strateg Aleksandar Džikić.

Srečanje je v vseh pogledih upravičilo naziv derbija, saj je bilo izenačeno in napeto vse do zadnje sekunde. Čeprav so domači vodili večji del, na začetku zadnje četrtine še z več kot desetimi točkami razlike, je odločitev padla v zaključku. Union Olimpija je namreč, potem ko je zgrešila 15 trojk v nizu, zadela kar pet zaporednih metov izza črte 6,75 in se v 36. minuti prebila v vodstvo s 67:65. V izenačeni končnici je Krka izenačila na 78:78 dvaindvajset sekund pred koncem, v zadnjem napadu pa je Rothbart popravil polaganje Bena Woodsida za končni izid. Krka je imela še izvajanje s strani, ki pa se je končalo z malce nenatančno podajo, sicer bi lahko Jimmy Baxter izsilil podaljšek.

Naslednjo soboto bo Uniona Olimpija gostovala v Tel Avivu, Krko pa v Zagrebu čaka zahtevna preizkušnja s Cedevito.

Laščani nesrečno izgubili po razburljivi končnici

V 7. kolu lige ABA so košarkarji Zlatoroga s 85:86 zgubili proti Zagrebu. Laščani tako v ligi ABA še naprej ostajajo brez zmage.

Gostitelji so sicer začeli spodbudno in v prvi četrtini ustvarili veliko prednost. Vodili so praktično vso tekmo, nato pa v zadnjih minutah pustili Zagrebčanom, da so se približali in po trojki Damirja Mulaomerovića tudi povedli. Kljub boju do zadnjih sekund se je Laščanom zmaga izmuznila iz rok.